[applet] problem z rysowaniem

0

Witam,

kiedy rozciągam okno, w którym wyświetlany jest aplet rysuje się on tylko na powierzchni stanowiącej oryginalne wymiary okna. Ściślej mówiąc to jak np. symuluje w aplecie ruch jakiegoś obiektu, który odbija sie od ścian panelu, na którym jest rysowany to kiedy rozciągne okno obiekt po wejściu na uzyskany dzięki rozciągnięciu obszar znika, kontynuuje swój ruch i pojawia się dopiero kiedy, znów wejdzie na obszar stanowiący początkowe wymiary okna.
Ze zmniejszaniem nie ma żadnych problemów.
Aplet pisałem na zajęciach i wszystko działało, wysłałem go sobie na maila i w domu ujawniła się wyżej opisana wada. W związku z tym czy może być tak, że z kodem jest wszystko w porządku a problem leży gdzie indziej a jeżeli tak to gdzie?
Poza tym to gdzie zdefiniowane są domyślne wymiary apletu? W ostateczności mógłbym zrezygnować z rozciągania, ale chciałm żeby aplet po otwarciu był większy, teraz ma wymiary około 350x200. Jakby co to po użyciu setSize okno powiększa się, ale aplet w dalszym ciągu rysowany jest tylko na obszarze 350x200.

kod [okrojony do niezbędnego minimum]:

public class Main extends JApplet {
    private JPanel panel;
    @Override
    public void init () {
        panel = new JPanel();
        add(panel, BorderLayout.CENTER);
        JPanel buttonPanel = new JPanel();
    }
       
    @Override
    public void paint (Graphics g) {
        panel.repaint();
    }
}
0

Wymiary apletu są definiowane w pliku html.

<applet code="Ap.class" width="400" height="200"></applet>

pozdrawiam

0

Oo właśnie o to mi chodziło, wiesz może jeszcze jak to zmienić z poziomu środowiska (używam NetBenas) tak żebym po wciśnięciu shift+F6 miał to okno większe? Bo testowane aplikacji przez przeglądarkę jest mało wygodne :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1