Blad aplikacji na komorce...

0

Witam! Zaczolem ostatnio pisac aplikacje na komorke. Zaczolem od tego: http://4programmers.net/Java/J2ME_-_Absolutne_początki i wszystko poszlo gladko :)
Niestety w momencie jak uruchamiam aplikacje na komorce wywala mi blad: "aplikacja nie prawidlowa".
Sciagnalem i pisalem kod w sun_java_wireless_toolkit-2_5_2-windows. Posiadam SE k700i.
Czy ktos wie o co moze chodzic? Bardzo prosze o pomoc :)

0

Przydało by się jeszcze skompilować w wersji na ten konkretny model, a nie defaultowym kompilatorem z JWT.

0

Nie wiem czy to coś pomoże ale miałem podobny problem i usunąłem wszystko co związane z JAVĄ i zainstalowałem ponownie po czym wszystko działało jak powinno.

0

Pisalem przeciez ze dostosowalem sie do wkazowek na tamtym tutorialu.
Pisze tam ze: "Program jeszcze zapyta się o właściwości projektu. W naszym przypadku wystarczy nam konfiguracja MIDP 1.0 i taką wybieramy z listy. Mamy tym samym gwarancję, że to, co stworzyliśmy, uruchomi się na wszystkich telefonach." TO ustawia sie przeciez dla kompilacji. Jesli probuje dac w target platform: MIDP 2.0 w (custom) to tez nie dziala. A w zasadzie powinno bo mam k700! Udalo mi sie raz tak skompilowac ze program dzialal, bez zadnych dodatkowych kompilatorow dokladnie na tym co pisze, ale nie mam pojecia co zrobilem inaczej. Porownuje oba projekty wkolko i sa identyczne! Tylko maja inna nazwe klasy gl. i nazwe projektu. :/

0

Sprawa jest teraz jeszcze bardziej dziwna, poniewaz program nawet mi sie nie kompiluje!
Oto komunikat o bledzie:

Creating project "Pierwszy program"
Place Java source files in "C:\Documents and Settings\mach\j2mewtk\2.5.2\apps\Pierwszy program\src"
Place application resource files in "C:\Documents and Settings\mach\j2mewtk\2.5.2\apps\Pierwszy program\res"
Place application library files in "C:\Documents and Settings\mach\j2mewtk\2.5.2\apps\Pierwszy program\lib"
Settings updated
Project settings saved
Project settings saved
Building "Pierwszy program"
C:\Documents and Settings\mach\j2mewtk\2.5.2\apps\Pierwszy program\src\PierwszyProgram.java reached end of file while parsing
}
^
1 error
com.sun.kvem.ktools.ExecutionException
Build failed

Nie mam pojecia dlaczego. RObilem tak jak na tutorialu.
Podaje kod javy:

import javax.microedition.midlet.MIDlet;
import javax.microedition.lcdui.*;

public class PierwszyProgram extends MIDlet implements CommandListener
{
 public PierwszyProgram()
 {
   Form forma = new Form ("Pierwszy program");
   forma.append ("To jest pierwszy program :-]");

   Display ekran = Display.getDisplay (this);
   ekran.setCurrent (forma);

   Command komenda_wyjscie = new Command ("Zakończ",Command.EXIT,0);
   forma.addCommand (komenda_wyjscie);
   forma.setCommandListener (this);

 }
 public void startApp()
 {
  // kod wykonywany przy starcie oraz przy wznowieniu
 }
 public void pauseApp()
 {
  // kod wykonywany przy wstrzymaniu
 }
 public void destroyApp (boolean unconditional)
 {
  // kod wykonywany przy zamykaniu
 }

 public void commandAction (Command c, Displayable s)
 {
  if (c.getCommandType() == Command.EXIT) notifyDestroyed();
 }

Naprawde nikt nie wie o co moze chodzic?
Probowalem juz odinstalowac i zainstalowac WTK na nowo.
Probowalem te pierwsze ktore sugeruja w tutorialu jak i te drugie specjalnie dla SonyEricksona.
Ten sam blad mi wyskakuje przy kompilacji :(

0

C:\Documents and Settings\mach\j2mewtk\2.5.2\apps\Pierwszy program\src\PierwszyProgram.java reached end of file while parsing

A nie zapomniałeś przypadkiem o "}" na końcu?

0

Ale numer! Tak zaufalem tej witrynie ze nie sadzilem iz w poradniku mogl ktos walnac taki banalny blad ;)
http://4programmers.net/Java/J2ME_-_Absolutne_początki_-_część_2 masz racje. Blok byl nie zamkniety. po prostu :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1