przegladarka zdjec i opisy pod zdjeciami - PROBLEM!

0

Witam

mam taka prymitywna przegladarke zdjeć ( w japlet), przy pomocy radiobuttonow wybieramy serie zdjec do przegladania. pod kazda seria zdjec chcialbym zeby byl opis zczytywany z pliku.
klikajac na radiobutton1 pojawia sie 1seria zdjec oraz opis1 pod zdjeciami. opis ladowany jest z pliku opis1.htm

Problem polega na tym że:
jak zrobic zeby klikajac np na radiobuttona2 (ktory laduje 2serie zdjec) zmienil mi sie opis pod tym zdjeciem (opis ladowany jest z opis2.htm)

Zrobilem cos takiego i prawie dziala:

opisy wczytuje nastepujacy sposob:

ep13.setEditable(false);
        
        try
        {
           URL  url3=new URL(getDocumentBase(),"images/miesz13.htm");
            ep13.setPage(url3);
        }
        catch (Exception e)
        {
            System.out.println(e.getMessage());
        }
        sp13=new JScrollPane(ep13);
        sp13.setPreferredSize(new Dimension(900,155));
           ep13.setDocument((HTMLDocument)ep13.getDocument());
sp13.setVisible(false);

i tak wczytane opisy ładuje do zakladki:

zakladka1.add(sp1);
zakladka1.add(sp2);
zakladka1.add(sp3);
...
zakladka.add(zdjecia); 
zakladka.add(zakladka1);

i wzaleznosci od stanu danego radiobuttona if (radio.isSelected()==true) sp1.setVisible(true); ładuje mi sie odpowiedni opis

tylko jest maly problem, pola z tekstem sp1, sp2... ladowane sa jedno pod drugim (zakladka1.add(sp2); zakladka1.add(sp3); ....) i zeby pojawilo sie odpowiednie pole z tekstem musze oprocz klikniecia w radiobutton, dodatkowo kliknac w japlet i dopiero wtedy pojawia sie zdjecie.
Pewnnie jak klikne w aplet to pole przesuwa sie wyzej bo tak to go nie widac.
w sumie ladowane jest z kilkanascie tych pol i jedno jest tylko widoczne w zaleznosci od radiobuttona

co zrobic zeby Od razu sie pojawil opis jak wcisne radiobuttona a nie dopiero po tym jak dodatkowo klikne w aplet.??????????

czy mozna jakos uzyc jednego pola, i wczytywac do niego odpowiedni plik w zaleznosci od stanu danego radiobuttona

0

czy ma ktos pomysl jak najlatwiej "podmieniac" opis pod zdjeciami z czytywany z pliku .htm?? [???]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1