uruchamianie midletu

0

chcialbym uruchomic midlet na:

  1. komupterze, zeby byl emulator
    dowiedzialem sie ze w tym celu trzeba wygenerowac plik JAD zeby móc uruchomic emulator telefonu z pliku tylko jak to zrobic w netbeans?
    zauwazylem ze w katalogu z projektem a nastepnie /dist znajduje sie plik .jar i .jad
    Niby .jar to executable java file to po uruchomieniu takowego dostaje blad Windows

Failed to load Main-Class manifest attribute from

  1. telefonie

nie wiem tylko jakie pliki sa w tym celu konieczne??

prosze o pomoc

0

Sprecyzuj prosze pytanie.
MIDlet w jezyku Java sklada sie zwykle z dwoch plikow z rozszerzeniami:
.jad - Java Application Descriptor - plik opisowy aplikacji Java (J2ME)
.jar - Java Archive - plik zawierajacy klasy i zasoby (libraries/resources) aplikacji

(wiecej na: http://www.midlety.net/site/index.html)

PS. Zawartosc deskryptora (.jad) mozna modyfikowac z poziomu wlasciwosci projektu w NetBeans.

MIDlet na komputerze mozna odpalic jezeli:

  • zainstalowany jest pakiet MIDP (w odpowiedniej wersji) - domyslnie znajduje sie tam prosty emulator MIDletow uruchamiany z linii polecen (konsola)
  • zainstalowany jest J2ME Wireless ToolKit - rozbudowany zestaw do tworzenia aplikacji J2ME, ktory znajduje sie tez w MobilityPack do NetBeans. WTK znajduje sie w katalogu:
    [NetBeans]\mobility8\WTK2.5.2
    gdzie [NetBeans] to katalog instalacyjny NetBeans

a emulator mozna uruchomic w ten sposob:
[path]\bin\emulator -cp [midlet].jar -Xdescriptor:[midlet].jad
gdzie [path] to sciezka instalacyjna WTK, a [midlet] to nazwa archiwum MIDletu.

W sieci mozna znalezc duzo innych emulatorow telefonow dla aplikacji J2ME.

Jesli chodzi o telefon, to obecnie zwykle wystarczy plik .jar (archiwum klas), w ktorym znajduje sie rowniez kopia deskryptora (META-INF/MANIFEST.MF). Nie dotyczy to MIDlet'ow podpisanych (signed), ktore nadal powinny posiadac plik deskryptora .jad (zawierajacy informacje potrzebne do autentykacji).
Pozdr

0

mhm rozumiem, w takim razie netbeans mi zle generuje jar-a.. bo nie moge tego przeniesc na telefon... w zaden sposob

mam ogromna prosbe, czy moze ktos z Was sprobowac albo wygenerowac sobie jar albo skorzystac z tych (niekoniecznie poprawnych) ktore wygenerowal moj netbeans i sprobowac to przeniesc na telefon? u mnie po przeniesieniu nie chce sie uruchomic...

pliki sa tutaj:
http://kolos.math.uni.lodz.pl/~bart/midlet/

0

Toj deskryptor wskazuje na taka konfiguracje:

MicroEdition-Configuration: CLDC-1.1
MicroEdition-Profile: MIDP-2.1

MIDP-2.1 mozna spotkac obecnie w Nokii S40. Najczesciej spotykana konfiguracja to CLDC-1.0 oraz profil MIDP-2.0 . Prawdopodobnie to jest przyczyna problemu.
Pozdr.

0

Dziękuję j2me :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1