co oznacza warning...?

0

Witam
co oznacza Warning wygenerowany przez Eclipsa (i przez niego skreslony :/ ) :

The method "nazwa" from the type "nazwa" is deprecated
(pojawia sie tam gdzie zaznaczylem $)
KOD:


		stopButton.addActionListener(new ActionListener(){
			public void actionPerformed(ActionEvent ex){
				
$				if(stopButton.getLabel() ==("STOP")){
$					startThread.suspend();
$					stopButton.setLabel("RESUME");
				}
				else{
$					startThread.resume();			
$					stopButton.setLabel("STOP");
				}
			}

kod dziala tak jak myslalem jednak te warningi mnie niepokoja...

czolem
Oberon

0

Slownik w reke i sie wszystkiego dowiesz ;P

Metoda jest przestarzala (w doslownym tlumaczeniu) - znaczy nie zaleca sie juz korzystanie z takiej metody (ze wzgledu na lepsza wersje, badz pewne niebezpieczenstwa z nia zwiazane).

Tutaj akurat suspend - w manualu sobie mozesz przeczytac, czemu nie jest zalecana. O ile pamietam zawieszanie watku nie dziala tak jak to sobie mozna zwykle wyobrazic.

0
johny_bravo napisał(a)

Slownik w reke i sie wszystkiego dowiesz ;P

tak zrobilem ino nie slownik w reke tylko google ;]

Metoda jest przestarzala (w doslownym tlumaczeniu)

to znalazłem

  • znaczy nie zaleca sie juz korzystanie z takiej metody (ze wzgledu na lepsza wersje, badz pewne niebezpieczenstwa z nia >zwiazane).
    Mniej wiecej o to mi chodzilo. dziekuje

Tutaj akurat suspend - w manualu sobie mozesz przeczytac, czemu nie jest zalecana. O ile pamietam zawieszanie watku nie >dziala tak jak to sobie mozna zwykle wyobrazic.

No ok to przed zastosowaniem doczytałem w Thinking in Java 3 ... ale ten warning pojawiac zaczął sie od wpisania:

stopButton.getLabel ()

No i glownie o to mi chodzilo czemu sie tak dzieje ... jaka jest "lepsza wersja" metody getLabel albo setLabel dla obiektu JButton ? Bo jakos podejrzanie mi te warningi wygladaja :|

czolem
Oberon

0

Tu nie chodzi o getLabel czy setLabel ale o suspend.
Wydaje mi sie ze mozna by bylo uspic watek poprzez sleep(ms), ale ja jestem jeszcze slaby w javie

0
cobra napisał(a)

Tu nie chodzi o getLabel czy setLabel ale o suspend.
Wydaje mi sie ze mozna by bylo uspic watek poprzez sleep(ms), ale ja jestem jeszcze slaby w javie

Nie chodzi o watek bo problem pojawił sie juz przed wpisaniem do actionlistenera obslugi watka(suspend oraz resume)... problem juz pojawia sie w samej zmianie Labela przycisku ... co własnie mnie zdziwilo (stad moje pytanie co ten warning moze oznaczac)

(sleep usypia-wstrzymuje na dany czas(ms) to tez wykorzystuje w innej czesci programu tu chcialem zatrzymac)

0

To powiedz mi ktory wyraz jest przekreslony

0

Metody tam gdzie w kodzie postawiłem * ...zaraz zrobie screena to pokaze dokladniej

EDIT: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a7a8b7c7e03219e0.html

0

http://java.sun.com/j2se/1.4.2/docs/api/javax/swing/AbstractButton.html#getLabel()
Tutaj jest ładnie napisane, że metoda getLabel jak i setLabel są przestarzałe na korzyść getText i setText

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1