Problem z uruchomieniem JAVA

0

Witam

Zainstalowałem na swoim kompie Jave, jednak ,podczas kompilowania programu pojawia się problem. Opisze poniżej jakie kompnenty i w jaki sposób zainstalowałem, może ppełniłem gdzieś jakiś błąd.
Zainstalowalem Jave z pliu ściągniętego ze stronu sun.com (jdk-6u2-windows-i586-p) i środowisko uruchamoania dla niej(j2sdk-1_4_2_15-windows-i586-p). Java zainstalowała się w katalogu C:PROGRAM FILES\JAVA tam powstały dwa katalogi jeden o nazwie:jdk1.6.0_02, a drugi: jre1.6.0_02. Następnie zainstalowalem środowisko uruchamianaia. Spowodowalo to powstanie kolejnych dwoch katalogów jeden został utworzony bezpośredio na dysku C:\ i nosi on nazwe:j2sdk1.4.2_15, natomiast drugi powstal w C:\PROGRAM FILES\JAVA i nosi nazwę: j2re1.4.2_15.
Następnie uzupełnilem zmienną środowiskową PATH o wpis C:\PROGRAM FILES\JAVA\j2sdk1.4.2_15\bin
i zmienną środowiskową CLASSPATH o wpis H:\PROGRAMY

Zrestartowalem komputer i w celu sprawdzenia poprawności zainstalowanych komponentów wpisałem prosty program HelloDate, którego plik, umieściłem w katalogu H:\PROGRAMY
pod nazwą HelloDate.java.
Uruchomiłem wiersz poleceń wpisalem polecenie java.HelloDate.java i otrzymałem taki o to komunikat: Exeption in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: HelloDate/java

Może mi ktoś wyjasnić tę sprawę?

0

radze pczytać cos o kompilacji na początek. jeżeli już to powinieneś najpierw skompilować plik java do pliku class poprzez 'javac HelloDate.java' a dopiero pozniej 'java HelloDate' (juz bez rozszerzeania)

pzdr.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1