Assembler i Java

0

Witam serdecznie!

Chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość używania assemblera procesorów rodziny 386 w programach napisanych w Javie? Oczywiście pomijam tutaj dyskusję na temat braku przenośności tak napisanego programu na inne procesory. Chodzi o to, że muszę napisać program zaliczeniowy z Assemblera, a z MS Visual Studio nie mogę dojść do ładu-składu ;-) Tak więc jeśli ktoś kiedyś używał ASM'a w Javie to proszę o jakieś wskazówki.

P.S. Ważna uwaga - właściwie to muszę napisać DLLkę, która zawiera w sobie procedury w ASMie i będzie wykonywana w jakimś programie z GUI.

P.P.S. Chodzi mi o rozkazy dla procesora rodziny 386, a nie o rozkazy dla wirtualnej maszyny Javy!!

Pozdro.

0

Jest coś takiego jak metody natywne (słowo kluczowe native). Działają one mniej więcej w ten sposób iż wywołanie metody w javie w rzeczywistości uruchami akod napisany w innym języku. Inny język może być dowolny ja pisałem dość dawno temu w FORTRAN (proceduralny, prosty i szybki). Najlepiej sprawdza się C/C++, ale podejrzewam że asb też będzie chciał współpracować.
Przykład w C
http://www.javaworld.com/javaworld/javatips/jw-javatip23.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1