[css]Zawijanie wierszy w przycisku a Opera

0

Witam.

Mam gdzies na stronce pewien przycisk, ktory zawiera w sobie dlugi tekst. Ten tekst zawija sie w ff i ie tak, ze jest na 3 linijki i widac caly przy ustalonej szerokosci przycisku. Ale opera pokazuje przycisk standardowo (wysokosc na jeden wiersz) i obcina tekst.

Przykladowy kod pokaze sie tak jak chce w ff i ie:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
<head>
</head>
<body>
<input type='button' style='white-space:pre-line; width:200px;' 
value='
Tu jakis dlugi 
tekst lamany, zeby 
byl widoczny caly
'>
</body>
</html>

Kombinowalem z atrybutem white-space, ale opera zdaje sie to kompletnie olewac. Dawalem tez wieksza wysokosc, ale tylko przycisk sie zwiekszal a tekst pozostawal tak samo. Ma ktos jakis pomysl by zmusic opere to wyswietlania tego jak w pozostalych przegladarkach?

0

no widocznie opera nie jest przygotowana na takie coś to nic nie poradzisz, chyba że zrozumie jakieś \n
możesz to chyba zrobić tagiem button, ale ogólnie nie polecam używać czegokolwiek do czegoś do czego nie zostało stworzone - przycisk to przycisk, nie ma przesyłać jakichś ważnych treści a powinien zawierać na sobie góra dwa słowa do czego służy

jak musisz coś takiego zrobić to może upozoruj coś na ten wygląd, choćby image

ale mimo to powinna imo być (chociaż nie wiem po co) taka możliwość

0

dowiedz, sie co mowia o tym standardy i napisz do na forum opery...

0

Na w3.org w specyfikacji css2 white-space opisane jest wlasnie tak, ze to co napisalem powyzej powinno zadzialac.
@Adamo: \n jest juz wsadzone i niewiele zmienia :(

Nie jest to jakis wielki problem, ale glupio to wyglada szczerze mowiac - niestety tekstu skrocic sie tez nie da. W oryginale jest: 'dodaj klauzule o przetwarzaniu danych osobowych' - chodzi o tematyke cv. Nie wiem jak to inaczej napisac :/

0

no trochę kombinowałem i coś nie bardzo a to wszystko chyba przez to że opera chce mieć własny styl graficzny chyba

w tym przypadku chyba bym po prostu przerobił button na checkboxa, a tak ogólnie przyjmując że np tych klauzul jest dużo to np napisać groupboxa "Klauzule o przet danych osob" a w nim button "Dodaj"

0

Tak tez mozna, chociaz myslalem o zwyklym linku z wygladem jak tamten button i tez by bylo. Forum opery dzisiaj nie dziala do tego :/

Dzieki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1