Jak wypromować oprogramowanie

0

Cześć,

Napisałem właśnie artykuł dotyczący promocji oprogramowania z punktu widzenia uISV, myślę, że będzie interesujący dla programistów pracujących na własny rachunek

http://www.secnews.pl/2010/12/29/promocja-oprogramowania/

zachęcam do przeczytania i komentarzy :)

[jeśli to błędny dział, przenieście proszę to do odpowiedniego]

0

Jestem na TAK !
Bezbłędnie napisane, 10 minut czytania (a dużo się można nauczyć), o plikach PAD nawet nie wiedziałem (teraz wiem),
obrazki, śmieszne fragmenty ("...kompromitujących materiałów na Rysia z Klanu."). Ogólnie super, ale nie napisałeś ile
kasy będzie trzeba na tę inwestycję (albo ja nie widziałem ;) ).
Kiedyś na pewno skorzystam. :-)

A tak swoją drogą: ile to pisałeś ?

0

poza PAD'em wlasciwie napisales same ogolniki, przerabialem to juz na sobie i niestety jest to dopiero poczatek dluugiej drogi do wypromowania produktu, moj aktualny rezultat to +- 400 odwiedzin dziennei i kilkadziesiat sciagnienc ale zajelo mi to prawie pol roku od pierwszego wydania.

co do wiki to tez nie takie hop siup bo musisz miec oficjalny press release aby moc wstawic program (bylem sam przez chwile az mnie zdjeli z powodu braku PR).

0

Inwestycja zależy od form promocji, koszty dotyczą licencji na RoboSoft ($99) całkowicie warte swojej ceny, można też skorzystać z okresu trial do opublikowania PAD-ów, no i koszty reklamy (najlepiej AdWords, miesięczny wydatek rzędu > 300 zł), cała reszta zależy potem od kreatywności. Wczoraj wieczorkiem to napisałem, ale myślałem o tym już długo, bo to ciekawy temat i nie spotkałem się jeszcze z polskim artykułem traktującym o tym.

Z wikipedia wiem, że jest problem, bo mogą zdjąc informacje o programie już za sam fakt, że nie jest on znanym programem, jednak to nadal znakomite miejsce na promocje i warto czasami powalczyć, niektórzy robią też tak, że na wiki tworzą stronę o firmie, potem stronę o oprogramowaniu, a następnie linkują ze strony oprogramowania do strony firmy.

A z jakich form promocji jeszcze korzystałeś cepa?

0
Bartosz Wójcik napisał(a)

A z jakich form promocji jeszcze korzystałeś cepa?

pare osob napisalo o moim programie, trafilo to na blogi, pozniej na agregatory i kaboom, 2k odwiedzin jednego dnia ;)

0

Wiesz co mnie boli, że np. bardzo ciężko dopchać się małemu twórcy oprogramowania do polskich serwisów np. jak Chip, DobreProgramy, IDG nie wiem z czego to wynika, zawsze wydawało mi się, że takie serwisy powinny wspierać rodzime oprogramowanie jednak wielokrotnie byłem ignorowany przy zgłoszeniu polskich programów, nie wiem czy chodzi o pieniądze czy o humor pana redaktora (lub jego brak).

0

hm wydaje mi sie ze promocja to cos w rodzaju samo napedzajacego sie kola, jezeli dostarczasz dobry produkt ktory spelnia oczekiwania odbiorcow to reklama sama bedzie generowac nowe formy promocji, po prostu jak program zyska na popularnosci to wkoncu wszyscy beda o nim pisac

// edit
imho najwazniejsze to ustalic kim jest target i do niego kierowac oferte

0

No tak, ale trzeba i tak od czegoś zacząć, najlepszą reklamą są opinie innych użytkowników, wiadomo, ale żeby taki użytkownik coś napisał, najpierw musi znaleźć gdzieś nasz program, z tego co już zauważyłem strasznie ciężko coś wymyśleć w tej kwestii, może jakiś spec od PR by mógł coś polecić :), bo jak dotąd wszystko robie bazując na własnych małych sukcesach i błędach.

0

Czym wykonać screenshoty? Można nacisnąć klawisz Print Screen na klawiaturze i użyć zwykłego Paint z Windows do przycięcia obrazka, ja polecam Paint Shop Pro lub Window Clippings.

No bez kitu - i to ma być porada? Odechciewa się czytać po czymś takim. Autor chyba nie zna zastosowań przycisku Alt.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1