Serwer pobierania plików

0

Witam,

Interesuje mnie na jakiej zasadzia działa download np na idg.pl czy chip.pl i innych tego typu stronach, gdzie przy wejściu na strone generowany jest link do pobrania który jest aktywny jakiś czas. Czy są do tego jakieś rozwiązania, serwery?

Wiem, że można to robić np w php i korzystać z readfile ale to chyba niezbyt optymalne rozwiązanie

//nie wiem czy to dobry dział na to pytanie

0

Robisz bazę danych zawierającą tokeny, dane pliku oraz datę jego wygaśnięcia. Następnie jak ktoś otwiera stronę to sprawdzasz czy można go jeszcze ściągnąć.

0

To z bazą znam, napisałem wyżej że znam rozwiązanie php (baza, readfile itp)

Ala jak pliki? Bo o to pytam. Nie puszczę go przed readfile bo to zarzyna serwer, nie zrobię header bo wtedy nici z ukrywania jak można zobaczyć skąd się pobiera.

0
mrjozo napisał(a)

To z bazą znam, napisałem wyżej że znam rozwiązanie php (baza, readfile itp)

Ala jak pliki? Bo o to pytam. Nie puszczę go przed readfile bo to zarzyna serwer, nie zrobię header bo wtedy nici z ukrywania jak można zobaczyć skąd się pobiera.

mozesz zwyklym headerem to zrobic i jezeli czas zycia pliku wygasl to zwyczajnie zmienic chmod lub usunanc symlink :P sposobow jest wiele :p

0

A przez mod_rewrite ? Ustawiasz powiedzmy

http://www.serwer.pl/download/1234124563146134/plik.zip

Co odnosi sie do download.php?file=plik.zip&token=1234124563146134

Nie mam mozliwosci sprawdzic ale wydaje mi sie ze w ten sposob serwer ukryje prawdziwa sciezke do pliku. Oczywiscie dodajesz w .htaccess blokowanie katalogu (na wypadek ominiecia skryptu).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1