Programowanie pod palmtopy

0

Witam,
Musze zglebic wiedze jezelichodzi o programowanie na palmtopy , chcialbym sie dowiedziec w jakich jezykach mozna pisac, lub bardzo bym prosil jakies linki z ktorych mozna jakas wiedze wyniesc co do polaczen , aktualizacji danych polaczen z bazami , jak to sie realizuje ogolnie wszystko co tyczy sie programowania na plamotpy i pisanie aplikacji wymagajacych polaczenia z jakims serwerem np programy do zamowien itp..

0

Ogólnie możesz pisać w kilku językach na kilka platform. Dla Palma króluje C++, ich SDK chyba można dostać na stronie. Dla Windows Mobile oprócz C++ masz oczywiście .NET Compact Framework, znakomite rozwiązanie i mówię to całkiem serio. Visual Studio 2005 Professional posiada nawet emulator by ułatwić tworzenie aplikacji mobilnych. Popatrz po MSDN.

See: http://codeguru.pl/forum-37.aspx

0

A od ktorej wersji VS jest mozliwosc piasania aplikacji mobilnej c# ?

0

w VS2003 masz .NET1.1, w VS2005 masz .NET2.0 - wybierz wersje VS raczej patrzac na to, a nie na to ktora tansza/mniejsza

0

I jeszcze .NET 1.1 jest dostępny od Windows Mobile 2003, a 2.0 dopiero od WM2005 (5.0).

0

Mam w domu wersje Architecht i kurcze przy tworzeniu nowego projektu nie mam nic do urzadzen moblinych hmmmm cos sie doinstalowywuje?

0

Czy można stworzyć aplikacje w Borlandzie C++ i uruchomić na palmptopie, na którym jest emulator Windows?

0
Ktos napisał(a)

I jeszcze .NET 1.1 jest dostępny od Windows Mobile 2003, a 2.0 dopiero od WM2005 (5.0).

to niby co ja mam na HP 4150 (Win2003 pierwsza edycja)? :P

kscpp napisał(a)

Czy można stworzyć aplikacje w Borlandzie C++ i uruchomić na palmptopie, na którym jest emulator Windows?

jezeli pytasz o PocketPC (to nie palmtop!), to na nim JEST Windows. Jezeli pytasz o aplikacje kompilowana dla WinXP (poza .NET), no to raczej nie da rady, jezeli pytasz o palma (palmtopa), to nie wiem, czy sa emulatory windowsa na to, nie podejrzewam

0

duzo jest na www.pdaclub.pl
:)

0

to w czym pisac na PocketPC z Windows Mobile 5.0 ?

0

Microsoft Visual Studio 2005 dla .NET Compact Framework 2.0 SP1. Na przykład.

0

dla .net CF, rowniez w SharpDevelop mozna pisac, no ale polecam Microsoft Visual Studio 2005, MS odwalil kawal dobrej i SOLIDNEJ roboty.

0

a dla windows mobile 2003 SE najlepszy bedzie VS2003 ??? NET 1.1 ??

0

Pod Pocket PC z WM5.0 miałem okazję pisać w DirectX (Managed rzecz jasna) na Compact Framework - nie dość, że ogromna część kodu aplikacji jest wręcz identyczna jak dla peceta, to jeszcze chodzi bardzo przyzwoicie (emulator za to sobie z szybkością nie radził).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1