[Flash] Zblizenie/oddalenie - Play/Stop

0

Witam ponownie i dziekuje za pomoc w poprzednim moim temacie [browar]

Teraz mam kolejne 2 pytania, problem tylko z tym ze nie wiem czy cos takiego idzie w ogóle zrobic we flashu, ale jesli tak to prosilbym i mala podpowiedz ;)

Robie jako prace dyplomowa układ słoneczny we Flashu i potrzebowałbym nastepujace "bajery" :

  1. czy mozna za pomoca rolki od myszki lub ewentualnie przyciskow +/- zrobic aby dzialajaca animacja sie przyblizala i oddalala ??

  2. chcialbym umiescic na dole animacji buttony Play i Stop , aby animacje mozna bylo w dowolnym momencie zatrzymac i ew. zrobic zblizenie :) [patrz pkt. 1]

Z góry dziekuje za pomoc
[!!!] [!!!] [!!!] [!!!]

0
  1. pewnie można.... same zdarzenia myszy nie podsyłają takiego efektu musiałbyś jakoś zaprogramować mysz na zdarzenia rollOut i rollOver a także DragOver

niemniej spróbuj na razie kombinacji tych zdarzeń, może zrekompensują kółko :)

  1. ułóż film i utwórz sobie przyciski

dopisz skrypty do przycisków w ten sposób:

PLAY

on (release) { play (); }

STOP

on (release) { stop (); }

REWIND

on (release) { gotoAndPlay (1); }

Wyciąłem ten skrypt z przykładu

Zdefniuj jeszcze główną warstwę actions jako nadrzędną i dodaj w ostatnią klatkę gotoAndStop (1);

W sumie powinno działać bo przycisk powinien zrozumieć () jako parametr "w moim własnym czasie"

Najwyżej pokombinujemy</url>

0

Wszystko fajnie z tym Play i Stop tylko jest jedno ALE ...

po zrobieniu STOP chcialbym aby animacja sie zatrzymala autoamtycznie, a ona jednak zatrzymuje sie dopiero ...zeby sie zle nie wyrazil "po jednyk okrazeniu calej animcaji". Wtedy po zrobieniu PLAY startuje ponownie.

Wiesz moze co na to poradzic ?

PS.
I dzieki za pomoc [browar]

0

zdejmij gotoAndStop(1) i zobacz czy przycisk stop reaguje

0

PIĘKNE WIELKI DZIEKI [browar] [browar]

usunalem i od razu ładnie śmiga, o to własnie chodzilo !!!

Jeszcze raz dziekuje ! [browar]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1