[Flash] Menu do www

0

Robie wlasnie menu do mojej strony. Chcialbym sie dowiedziec jak zrobic:

a) chcialbym zeby moj button po najechaniu na niego kursorem zadrzał
b) chcialbym sie nauczyc robic takie menu (jak np. na stronie http://www.cafebajka.prv.pl/), ze po najechaniu na Menu, wysuwa sie jeszcze podmanu z dodatkowymi opcjami.

[!!!]

Dla niektórych z was to o co prosze to banał wiec bede wdzieczny jak mi pomozecie !

Pozdrawiam

0

a) to akurat umiem to Ci powiem

w stanie over (czy jak on tam) robisz sobie obrazek i potem covenrt to symbol prawym klawiszem masz opcje i movie klip; movie klip robisz tak, żeby obrazeczek się kilka razy szybko poruszył lewo prawo i zatrzymał (to w jednej warstwie i cały czas mówimy o movie klip w stanie over) dodajesz do niego warstwę najwyższą np. actions i w niej dla ostatniej klatki piszesz stop (); współrzędne bujającego się obrazka zmieniasz za pomocą cyferek wpisując je w propertly incpector (czy jak mu tam). Będzie działało :)

Potem możesz dodać skypt wyświetlający stronę (mogę Ci napisać bo to cztery linie)

b) tu nie wiem, ale to jest javascript

0

Ja swego czasu tez takie bajery robiłem we flashu ale osobiście odradzam wykonania menu w ten sposób. Bo co zrobisz (a raczej co zrobi uzytkownik) jezeli niebedzie miał flasha zainstalowanego? Podobny efekt z wysówaniem można zrobić w javascripcie. Poza tym jest sporo kursów które pokazują jak we flashu można zrobić menu z wysuwającym sie podmenu.

0

a ja polecam

Bo co zrobisz (a raczej co zrobi uzytkownik) jezeli niebedzie miał flasha zainstalowanego

zainstaluje sobie, jedno kliknięcie, no może dwa

to się nazywa irracjonalna niechęć do flasha

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1