[asm]Jak uruchomić Turbo Debuggera?

0

Proszę o jakieś namiary jak uruchomić Turbo Debuggera?
Jak wpisać tam przykładowy program itd.
Dzięki za info i pozdrawiam

0

Po pierwsze musisz skompilować i linkować program z informacjami dla debugera [dla tasm/tlink]:

  tasm.exe program.asm /zi
  tlink.exe program.obj /v

A potem tylko komenda:

td.exe program.exe

Uruchomi debuger; jak go zobaczysz, to myślę, że połapiesz się, co jak można w nim zrobić..

0
Szczawik napisał(a)

Po pierwsze musisz skompilować i linkować program z informacjami dla debugera [dla tasm/tlink]
Bzdura - nic nie musisz... ale jeśli to zrobisz a w katalogu dodatkowo będzie plik źródłowy, to będziesz się poruszał po źródle a nie po wyniku disassemblacji :)

0

Czy bzdura? Odpowiem tak: nie musisz, ale spróbuj znaleŹć błąd w średniej wielkości programie, nie widząc WŁASNEGO wykonywanego w programie fragmentu kodu - nie jest to łatwe.

P.S. Ale nastepnym razem postaram się lepiej dobierać słowa i będę pisał 'polecam zrobić tak a tak..' zamiast 'musisz..'.. ehh

;P

0
Szczawik napisał(a)

spróbuj znaleŹć błąd w średniej wielkości programie
Przez ładnych parę lat to robiłem ;)
Nie zawsze masz kod programu :)

Ale spox - wiadomo o co cho ;)

0

Po pierwsze musisz skompilować i linkować program z informacjami dla debugera [dla tasm/tlink]:

tasm.exe program.asm /zi
tlink.exe program.obj /v

A potem tylko komenda:

td.exe program.exe

Uruchomi debuger; jak go zobaczysz, to myślę, że połapiesz się, co jak można w nim zrobić..

Pięknie i ładnie tylko gdzie to mam olinkować,gdzie to wpisać??????
Pierwszy raz widzę TurboDebaggera na oczy ,robię file/open zaznaczam plik i wyskakuje mi"Program has no symbol table" i dalej jestem w tym samym miejscu!!!

Naprawdę nic nie ma na ten temat w necie???

0

Te komendy masz użyć przy kompilacji programu asm; bo rozumiem, że Turbo Debugger jest Ci potrzebny do debugowania Twojego programu.. (??) A jak nie, to jesteś w sytuacji, kiedy twój program już jest załadowany i możesz go odpalić, albo śledzić krok po kroku.. rozejrzyj się po menu, opcjach (trochę angielskiego Ci nie zaszkodzi)..

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1