jak napisać własną nakładkę na jakiś program?:)

0

Mam 3 pytania odnośnie tego jak napisać własną nakładkę na jakiś program np.:

  1. Na windows media playera. Co mi jest potrzebne do tego jesli chodzi o program na który ma być nakładka? (jaka wiedza na temat programu na który ma być nakładka). Albo jak odwołać się do tego programu żeby w moim programie odtwarzał pliki?

2)Co jeśli mój program miałby wykorzystywać 3 inne programy np. wmp, realplayer'a i winampa?

A teraz koronne pytanie:)
3) Jak we własnym programie ukryć inny prosty program. Mój program(nakładka) robiłby dokładnie to samo co ten inny. Chciałbym zmienić wygląd tego innego programu. czy jest możliwe stworzenie szkieletu- sztay graficznej i żeby poprzez wybór jakiejś opcji z menu uruchamiana była ta opcja z tego innego programu. Chodzi mi o to żebym nie musiał sam pisać kodu:)

0

W Windowsie jest możliwe wy<ort>kożystywanie</ort> funkcji które są eksportowane. więc jeżeli chcesz wy<ort>kożystywać</ort> funkcje innych programów to te programy muszą ort! jakiegoś interfejsu który by <ort>umorzliwiał </ort>wymiane informacji między innymi aplikacjami np przez komunikaty lub eksportował potrzebne ci funkcje. Jeżeli chodzi np o zrobienie playera to <ort>NIE MA</ort> konieczności ort! innych programów ale wy<ort>kożystywanie</ort> zainstalowanych w systemie koderów i dekoderów (prawdopodobnie dzięki serwerom COM). Natomiast jeżeli chodzi o wykorzystywanie procedur zawartych w konkretnym programie i które nie są przez niego eksportowane(chyba że program wy<ort>kozystuje</ort> DLL w którym jest ta procedura) sprawa jest naprawdę trudna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1