[VB for Application] + odczytywanie z pliku

0

Mam pytanie, czy ktos sie orientuje, albo "podsunie" mi pomysl.

Moj problem brzmi, robie maly quiz w vb i musze odczytywac typy pytan no i oczywiscie tresc pytania z pliku, ale problem opiero tworzy sie gdy chce czytac z powrotem tresci pytan (zawile: chodzi jezeli dam poprzednie pytanie).

Uzywam fuknkcji Line Input. Czy idzie jakoz inaczej czytac plik, ale zebym mogl wrocic np. o jeden wiersz? Nie moge dawac pytan do zmiennych, bo nie raz tych pytan jest duzo i nie raz sa to pytania check button lub radio button no i nie wiem ile sobie soba tworzaca pytania przenaczy odpowiedzi. Wszystko jest juz w porzadku, pytania czyta bez problmow, ale tylko ten powrot, ta nawigacja.

Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrowienia.

0

fortran :) Spoko, ale ja pisze programy do Excela, a Microsoft wlasnie do tego stworzyl Visual Basic'a for Aplication. Co do fortrana, to szczerze mowiac nie znam tego jezyka, mozliwe ze warto sie poznac, ale znow ja polecal Object Pascal, w ktorym pisze juz od 2 lat i nie narzekam. Wczesniej byl to C++, ale nalezy zadac zasadnicze pytanie, do czego jest Ci to potrzebne :), ale nikt nie wie jak rozwiazac ten problem w Excelu?

A wracajac do programowania, to wszystkie jezyki na jakims poziomie staja sie podobne :P

Nic bede musial pokombinowac z jakimis wartownikami przy pytaniach, moze numery, wtedy bedzie latwiej mi to zrobic, pozdrawiam serdecznie.

0

Jak na takie wyśmianie to świetnie zareagowałeś :)
w Delphi jest taki ActiveX komponent co exela udaje :)
jest nawet taki przykład :) Ale prawda jest taka, że teraz liczą się tylko 2-3 języki:
-pascal
-c
-c++

zapomniałeś o Javie, PHP, C#, Pythonie i jeszcze paru innych.
A Pascal to odchodzi do przeszłości. Jeszcze Delphi Pascal może coś przed sobą ma... Ale to chyba małe zejście z tematu.

0

Trochę szukałem o poruszaniu sie po plikach, ale nie znalazłem rozwiązań jak się cofnać linie wyżej... Inny sposób to czytania plików to :

Const ForReading = 1
Const ForWriting = 2
Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set plik = objFSO.OpenTextFile("c:\testfile.txt", ForReading)
Do While plik.AtEndOfStream <> True
    strCurrentLine = plik.ReadLine
    MsgBox strCurrentLine
Loop
plik.Close

Ja na Twoim miejscu machnąłbym ukryty skoroszyt i z tamtąd czytał pytania, lub czytając z pliku wstawiał do recordseta, bądź zmiennej tablicowej, albo podłączył bazę *.mdb

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1