Jak? VB i Outlook...

0

Witajcie!

Byc może znajdzie się tutaj ktoś zaznajomiony z obsługą Outlooka z poziomu skryptu VB. Ja niestety jestem programującym w Delphi, JS, PHP, .... ale nie VB :(

Mam problem z importem listy kontaktów... wiem jak to wygląda pod Delphi, ale w tym przypadku to odpada... potrzebuję konkretnej procedury w VB abym mógł ją zaimplementować do skryptu PHP ( mającego na celu pobierać dane z ok 20-50 firmowych komputerów, zeryfikować z aktualną listą znajdującą się w bazie danych i w razie potrzeby wysyłającego maila z info o aktualizacji).

Zdaję sobie sprawe, że podobne elementy występują np. w kodzie wirusa "Kurnikova" czy "R&J", ale widocznie jestem na to za cienki...

Będe bardzo wdzięczny za pomoc.

NE.
e-mail: [email protected]

0

Nie bardzo rozumiem, chcesz zapodać skrypt z serwera, aby przeskanował komputery w sieci, czy na każdej stacji osobno?
Jeśli osobno to jako skrypt .vbs, czy procedura wywoływana bezpośrednio w Outlook'u, czy z poziomu przeglądarki?
Aby wgryźć się w kontakty bezpośrednio z MSOutlook przy pomocy VBA to masz następujący kod:

    Dim myOlApp As Outlook.Application
    Dim myNamespace As Outlook.NameSpace
    Dim myContacts As Outlook.Items
    Dim myItems As Outlook.Items
    Dim myItem As Object
    Set myOlApp = CreateObject("Outlook.Application")
    Set myNamespace = myOlApp.GetNamespace("MAPI")
    Set myContacts = myNamespace.GetDefaultFolder(olFolderContacts).Items
    Set myItems = myContacts.Restrict("[LastModificationTime] > '01/1/2003'")
    For Each myItem In myItems
        If (myItem.Class = olContact) Then
            MsgBox myItem.FullName & ": " & myItem.LastModificationTime
        End If
    Next

0

Znalazłem rozwiązanie w JavaScript, wymagany IE ściągnięty ze źródeł Sharepointa... Polecam przebadanie kodu...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1