disasembler

0

Jeden z forumowiczów swoim zapałem do napisania kompilatora zainspirował mnie, żebym teraz( gdy zatrzymałem się w produkcji innego programu) spróbował taki napisać... Mam tu taki problem, że przeczesałem pół netu( całe Google Polska i świat) i nie mogłem zanaleźć żadnego normalnego disasemblera, który by po prostu stworzył plik *.asm ze źródłem programu exe ;-( Macie może jakiś w zanadrzu?

0

Dla Clippera jest disasembler, który nazywa się Valkyria i z EXE'ca otrzymuje się piękne źródło programu czyli w przypadku Clippera *.prg (odpowiednik *.pas dla Pascala). Być może możliwe jest również uzyskanie z programu napisanego w Pascalu źródło nawet w Pascalu ale czy to możliwe nie wiem.

0

CZY TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ, ŻE MI CHODZI O DISASEMBLERA, A NIE DEKOMPILER?? w sieci znalazłem pełno takich udziwnionych, a mi chodzi o taki prosty, który po prostu podaje źródło w asmie...

0

Nie znajdziesz nic lepszego niż WinDAsm.

0

a może masz jakiś link? Tylko nie mów o guglach bo tam tylko niedziałające linki znalazłem

0

a może masz jakiś link? Tylko nie mów o guglach bo tam tylko niedziałające linki znalazłem

Wow, jak nie dajesz rady z google to sie nie bierz za kompilator :-8
Wpisalem "WinDAsm Download" i co? Niedzialajace linki? U mnie trzeci od gory jest bardzo dobry :-[

0

a u mnie nic nie znalazł!

0

weź mi z takim gównem nie wyskakuj! mówiłem, że ja potrzebuje który mi wyrzuci tylko do pliku kod w asmie... Ten już dawniej miałem...

//ja ci radze synku zacisnac posladki i wyluzowac, oraz przybrac troche wiecej pokory do ludzi ci pomagajacych, bo z forum znikniesz jak ...jak inni = lofix

0

A ty poczytaj instrukcje obslugi...

0

weź mi z takim gównem nie wyskakuj! mówiłem, że ja potrzebuje który mi wyrzuci tylko do pliku kod w asmie... Ten już dawniej miałem...

[rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl][rotfl]
facet - ośmieszasz się! i to publicznie! idź poczytaj sobie bajkę na dobranoc zamiast śnić o napisaniu kompilatora... buachachacha - to żeś mnie przed snem rozbawił [rotfl][rotfl][rotfl] dzięki...

0

Co w tym dziwnego, że chce prostego dissasemblera... a poza tym może ty jesteś idealnym programistą?? [diabel] :p

0

prosciutki disassembler mozna napisac dosc prosto. Musisz poczytac sobie o struktorze pliku exe (na starcie polecam 16 bitowe), oraz zdobyc porzadna tablice op-code (kazdy rozkaz asma reprezentowany jest przez wartosc szesnastkowa w kodzie maszynowym), oraz nauczyc sie jak te op-cody czytac (zauwaz ze zarowno rozkaz jak i zmienna reprezentowana jest przez te same wartosci w hexach - liczy sie tylko kolejnosc wystepowania). za pomoca tych informacji jestes w stanie napisac baaaaaaardzo prosty disassembler.
DLatego tez na start napisz sobie prosty "hello world" w asmie i sprobuj go zdeasemblowac za pomoca tego co ci podalem.

0

a po co mi pisać jak tego jest od cholery w necie?

0

a po co mi pisać jak tego jest od cholery w necie?

to ki czort..synu dupe nam zawracasz?

0

Witam
Spróbuj hiew [Hacker's view].
Możesz sobie obejrzeć i zmieniać kod asm, więc powinno Ci styknąć.
c'u

0

rotfl... archeologia ostatio w modzie... a swoją drogą to ja chyba coś przespałem bo jeśli się dobrze orientuję w temacie /a ze względu na moją 'profesję' to raczej pewne/ to Hiew nie ma wyjścia na plik *.asm. Listing owszem można sobie obglądnąć, ale nie wygenerować źródełko w pliczku *.asm /swoją drogą docelowo mój debugger - jeśli w końcu powstanie - ma mieć wyjście do formatu fasma/.

BTW najlepszym disasmem z wyjściem na src jest IDA...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1