Sprawdzanie pisowni.

0

Ma ktoś może tablicę z formami fleksyjnymi słów w języku polskim?
Mam do zrobienia program sprawdzający pisownię (najlepiej z podziałem na temat i końcówkę), ale dla języka polskiego jest to niesamowicie ciężkie.
Mam niestety niekompletną tablicę (dwadzieścia kilka grup odmian dla czasowników, kilkanaście dla rzeczowników... można się załamać). Byłbym wdzięczny za wszelkie materiały dot. zagadnienia fleksji w języku polskim, a także algorytmów sprawdzania pisowni.

0

Nie wiem czy to Ci się przyda, ale mam Słownik Języka Polskiego PWN (72959 słów) w postaci pliku tekstowego. Napisałem program, który pobrał go ze strony sjp.pwn.pl .
Interesuję się sprawami związanymi z wykorzystaniem programowania w rozwiązywaniu różnych zadań dotyczących języka polskiego. Napisałem np. program, który rozwiązuje piramidy słowne z programu Telegra na TVN, progs do rozwiazywania zagadek z programu Zabawy jezykiem polskim.
Chętnie wymienię się materiałami i doświadczeniami.

0

Dzięki za chęci, ale sam słownik nie jest mi potrzebny. Prawdopodobnie wybiorę inny projekt (choć ten jest bardzo ciekawy). Ja tablice z końcówkami fleksyjnymi mam z Małego Słownika Języka Polskiego (musiałbym sprawdzić wydawnictwo). Niestety jak wspomniałem jest ono niekompletne. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie to jest praktycznie żadne. Nigdy z polaka nie byłem dobry (choć akurat z gramatyką nie miałem problemów). Wiedzę czerpię z różnych słowników.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1