Generator plików tekstowych

0

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem tutaj nowy. Na programowaniu znam się jak Zdzichu spod monopolowego na fizyce kwantowej.
Potrzebuję nazwy programu, ewentualnie wskazówek jak go stworzyć, w jakim języku programowania.
Opisuję o co mi chodzi:
Potrzebuję program, który generował by odpowiednie pliki tekstowe głownie doc. i pdf.
Coś na zasadzie programów które generują faktury albo jakieś pisma.
Np. wpisuje kilka danych, które maja być wstawione w pustych polach wzorów plików.
Zależy mi aby wpisać w jedno miejsce wszystkie dane (np. w jakąś tabelę), a następnie aby z nich wygenerować kilka różnych plików tekstowych. Potrzebne jest mi to do tego aby przepisywać tego samego kilkukrotnie (metoda ctrl+c ctrl+v nie sprawdza się tu) do różnych form pism, notatek, sprawozdań itd. zaoszczędziłoby mi to trochę czasu i zminimalizowałoby to błędy w pracy.

0

Najlepiej byłoby wykonać taki generator w EXCELU ale do tego trzeba być obeznanym z programowaniem VBA(makra).

0

Dałoby zrobić coś takiego np. w html?
komenda podaj imie:
Podaj nazwisko:
podaj datę urodzenia:
i żeby te dane eksportować do określonego miejsca w pliku tekstowym
czy takie rozwiązanie jest możliwe?
Kiedyś zrobiłem prosty program w html liczący funkcję kwadratową wiec przyszła mi na myśl taka alternatywa.

0

W htmlu w ogóle się czegoś takiego nie da zrobić. A wypełnianie PDFów albo jeszcze gorzej .doc to nie jest wcale taka prosta sprawa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1