vba - zablokowanie wgladu do kodu ale odblokowanie makra

0

Witam,
Mam następujący problem.
Przygotowalem uzytkownikowi plik excela, w ktorym kod vba pobiera dane z bazy oracle.
Uzytkownik ma koniecznosc dodawania wlasnych makr (prostych pod przycisk) ja natomiast chcialbym zabezpieczyc swoj kod tak aby uzytkownik nie widzialjego tresci i jednoczesnie nie mogl jej edytowac.
Czy ktos ma jakis pomysl?
Dziekuje i pozdrawiam
dblink

0

W vba excel w ustawieniach projektu można niby zabezpieczyć hasłem dostęp do edycji kodu włącznie z zaznaczeniem opcji ukrycia kodu przed oglądaniem (Tools ->VBAProjectProperties -> zakładka Protection).

Kwestia tylko, czy zabezpieczy to cały plik excelowy, czy może dany projekt? Pokombinuj z dwoma niezależnymi projektami vba dla tego samego pliku xlsm - może się uda, żeby jeden z projektów zabezpieczyć, a drugi pozostawić do edycji.

0

Niestety zabepiecza calosc.
Pytanie czy mozna jakos zabezpieczyc (zawrapowac) to co jest w vba.

0

http://www.excelforum.com/l/573590-asdf.html

Zerknij tutaj. podobno nie można pojedynczych modułów zabezpieczyć, ale można wywoływać makra z innego pliku " Application.Run "addin.xla!other_macro" ". Może to jest jakieś rozwiązanie? Żeby zrobić algorytm bazodanowy w jednym pliku xlsm, a w innym niech sobie user pisze swoje własne makra i korzysta z Twojego "API" ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1