Książka do pythona

0

Siemka. Poszukuję książki do pythona aby nie uczyć się z dokumentacji, ale jednocześnie nie potrzebuję czegoś co tłumaczy czym jest pętla :v Znajdzie się coś godnego polecenia?

0

W dokumentacji jest jeden z najlepszych tutoriali :) Na książkach się nie znam, bo tylko czasami do jakiś e-booków zajrzę, ale z tutoriali to Learn Python The Hard Way (specyficzny sposób nauki), oficjalny tutorial z dokumentacji. Te podstawowe rzeczy o których piszesz fajnie można też ogarnąć na codecademy.com, polecam.

0

No ale właśnie te podstawowe rzeczy są mi do niczego nie potrzebne :p

1

@GazowanySmalec ale to jakie właściwie są? Bo rozumiesz że python jest prosty jak budowa cepa? Tam nie ma żadnych skomplikowanych mechanizmów składniowych na dobrą sprawę...

6

No to jak wiesz już czym jest pętla to zacznij kodzić, np.

#Znajdujesz projekt na GH napisany w języku, który cię interesuje.
#Czytasz README, przeglądasz trochę kod.
#Wchodzisz w zakładke issues (na panelu po prawej stronie).
#Wybierasz sobie któreś.
#Zaczynasz klepać.

0

Ja się uczę z Python.Wprowadzenie. Ale jest też druga część tej książki, tylko nie wiem jak się nazywa ;p

0
Dawidpi napisał(a):

Ja się uczę z Python.Wprowadzenie. Ale jest też druga część tej książki, tylko nie wiem jak się nazywa ;p

Możesz np. sięgnąć po to co przytoczył kolega, ale prawdę mówiąc nie widzę w tym najmniejszego sensu. Szkoda kasy. Tak jak napisał @Shalom, Python jest niewiarygodnie prosty. Wystarczy obejrzeć 8 tutoriali w necie i zabrać się za implementację swoich przełomowych idei, pomagając sobie dokumentacją https://www.python.org/doc/ i np. Stack Overflow http://stackoverflow.com/questions/tagged/python, czy po prostu Google. Jeżeli chcesz jednak bawić się Pythonem w nauce, to i tak każda z funkcji jest świetnie opisana w necie, np. http://docs.scipy.org/doc/numpy/reference/.

Najważniejsze jest jednak to, by po prostu kodzić. Tak więc nawet wtedy, gdy nie masz pomysłu na to, co można by tutaj zaimplementować, skorzystaj z pomysłu @n0name_l.

2

Myślę, że na początek w zupełności wystarczą zasoby internetowe. Np.

Potem spróbuj napisać jakiś projekt lub weź udział w istniejącym projekcie OS.

0

Podepnę się, której wersji Pythona się uczyc?

0

Podepnę się również, jeśli chcę się skupić na IronPython dla .NET to czy mogę też korzystać z ww. źródeł nauki czy ze względu na dużą różnicę raczej powinienem szukać stricte tutoriali do IP?

0
Darth Reidak napisał(a):

Podepnę się również, jeśli chcę się skupić na IronPython dla .NET to czy mogę też korzystać z ww. źródeł nauki czy ze względu na dużą różnicę raczej powinienem szukać stricte tutoriali do IP?

Trochę dziwaczny ten projekt IronPython. Podejrzewam, że przy takich implementacjach nie wszystko działa od razu i tak, jakbyśmy tego chcieli, choć w różnych samplach wygląda fajnie. Na Twoim miejscu nauczyłbym się "czystego" Pythona i jeżeli miałbym potrzebę lub ochotę wpinać to w środowisko .NET-owe, to w dalszej kolejności, po opanowaniu podstaw, spróbowałbym IronPythona. Co do źródeł, myślę, że możesz ich śmiało użyć. Przy IronPythonie też powinny się przydać, ale to tylko moje przeczucia, bo nigdy nie próbowałem korzystać z tego narzędzia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1