IDE for PowerShell?

0

Jak w temacie?

Wstępnie testowałem obecnie:
//PowerShell ISE
PowerGUI// (lepsze od PowerShell ISE)

kto da więcej?

0

Po co?

0
n0name_l napisał(a):

Po co?

Nie za bardzo rozumiem pytania, no ale ok:

PowerGUI is an extensible graphical administrative console for managing systems based on Windows PowerShell.
The tool allows to use the rich capabilities of Windows PowerShell in a familiar and intuitive GUI console.
You can browse through the system, filter/sort what you get, select the columns, perform actions on selected objects, change their properties, export data to clipboard, Excel, xml, or just html reports, and much more. And if you don't believe this is all being done by Windows PowerShell just switch to another tab and you'll see the PowerShell code behind what you've been doing.
//... i tak dalej i tak dalej...
//
A od siebie dodam w skrócie:

  • podpowiadanie składni,
  • z helpem odnośnie poszczególnych komend,
  • wygodne odpalanie skryptów (tutaj wciąż przeszkadza mi jedna rzecz [1]),
  • debugowanie,
  • agregowanie wielu skryptów i zarządzanie nimi,
  • i być może właśnie jakichś dodatkowych bajerów ułatwiających pisanie skryptów o których na chwilę obecną nie mam pojęcia.

Pewnie da się do tego celu zaprząc nawet Eclipse/NetBeans/IDEA/VisualStudio ale ja chcę czegoś w miarę lekkiego.

[1] Jak odpalam skrypt który to odpala np. .. tomcat'a.. - ten z kolei sobie "żyje swoim życiem".. to ja w tym czasie nie jestem w stanie w PowerGUI/Wind_PowerShell_ISE wpisywać nowe polecenia w konsoli. Mój skrypt widnieje wciąż jako uruchomiony (co zresztą jest jak najbardziej zrozumiałe), ale... no właśnie... chciałbym aby przynajmniej możliwość wpisywania z palca kolejnych komend w konsoli była możliwa. Przypuszczam, że uruchamianie ze skryptu tomcata da się wrzucić w tło (odpowiedni wrzucania w tło w linuxie z użyciem '&' na końcu czy tam inne "screen'y").

0

UPDATE: właśnie rzucam okiem na (płatne) PowerShell Studio 2014. I muszę powiedzieć, że wygląda PRO - no, poza tym, że jest płatne ofc.
Chociaż to, że jest płatne to tym bardziej dodaje pro.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1