jakim prog tworzy plik z rozszerzeniem *.dat odczyt i zapis

0

Witam
zrobiłem sobie rozkład jazdy auchan w javie jar
i chce przenieść dane do pliku *.dat
tylko nie wiem jakim programem tworzy się plik *.dat oraz nie wiem jak się taki plik szyfruje
np w rozkład jazdy miejskich autobusów na telefony komórkowe numer linki rozkładów są przepisane w plikach *.dat
plik *.dat nie da się odczytać w notepad++ kod jest zaszyfrowany
może być w różnych językach programowania
proszę o pomoc program do tworzenia *.dat oraz kod źródłowy do odczytu pliku *.dat
z góry dziękuje bardzo za odpowiedz

0
Wikipedia napisał(a)

Rozszerzenie ".dat" jest bardzo często używane, w odniesieniu do danych różnych typów.

0

jeśli chcesz odczytać plik dat (właściwie jakikolwiek plik z danymi) obcego programu to MUSISZ wiedzieć jak on jest zapisywany. A jak nie wiesz jak do własnego programu dodać zapisywanie i odczytywanie plików binarnych to zacznij od wpisanie w google java pliki odczyt zapis
BTW na 99% te pliki nie są szyfrowane tylko są binarne a nie tekstowe

0

Jak to jest w Javie, to użyj serializacji do zapisu i deserializacji do odczytu.

0

pytanie

  1. czy istnieje jakiś program lub może samemu trzeba napisać program do tworzenia pliku *.dat
  2. jakby się miało taki program to czy w swoim kodzie trzeba napisać kod dekompilacji *.dat, żeby mógł odczytać zawartość

dziękuje za odpowiedz

0

@zaq2 ty chyba cały czas nie rozumiesz. Nie ma standardu opisującego pliki *.dat! Ktoś po prostu tworzył sobie jakiś plik z danymi na dysku i tak go sobie nazwał i tyle.

  1. Pewnie z milion programów tworzy pliki dat, twój własny program też może.
  2. Tak, jeśli będziesz wiedział jak i jakie dane zapisano w tym pliku.
0
zaq napisał(a)

plik *.dat nie da się odczytać w notepad++ kod jest zaszyfrowany

Na 99% plik nie jest zaszyfrowany, a to co zobaczyłeś to tekstowa reprezentacja ciągu binarnego ;). Po prostu dane zapisane binarnie do pliku inaczej mówiąc.

2

najprostszy program do tworzenia plików dat to menadżer plików: klikasz "zmień nazwę", podajesz nazwę a na końcu stawiasz kropkę i dopisujesz 'dat' :)

0

Czy taki program istnieje, to nie wiem, ale można bardzo łatwo napisać:
touch nazwaPliku.dat

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1