przycisk duch

0

jak uzyskac tzw. "znak duch" - znak podobny do spacji, ale nietraktowany jako puste pole, dzięki czemu może zostać wykorzystany w ukrywaniu plików (za pomocą tego znaku można tworzyć pliki i foldery o pustej, niewidocznej nazwie) ? :-/

0

przytrzymujesz ALT i wciskasz na klawiaturze numerycznej kolejno : 2 5 5 i puszczasz alt

0

http://www.cs.utk.edu/~pham/ascii_table.jpg
tutaj masz wszystkie znaki ascii, te od początku do spacji są "niewidoczne".

0
Shalom napisał(a)

http://www.cs.utk.edu/~pham/ascii_table.jpg
tutaj masz wszystkie znaki ascii, te od początku do spacji są "niewidoczne".

wszystkie? myślałem, że jest ich dwa razy więcej. do tego z zakresu 0-31 większość jest widoczna.

0

Mój bląd, bo nie przyglądałem sie tabelce, tylko rzuciłem pierwszym linkiem z google ;)
Poza tym te kilka z których miałem okazje korzystać było niewidoczne, ale całkiem możliwe że pozostałe mają jakieś obrazki, mea culpa, mogłem sprawdzić :)

0
ŁF napisał(a)
Shalom napisał(a)

http://www.cs.utk.edu/~pham/ascii_table.jpg
tutaj masz wszystkie znaki ascii, te od początku do spacji są "niewidoczne".

wszystkie? myślałem, że jest ich dwa razy więcej.
ASCII jest siedmiobitowym kodem. Jak w siedmiu bitach zmieścić 256 znaków?

0
Fanael napisał(a)

ASCII jest siedmiobitowym kodem. Jak w siedmiu bitach zmieścić 256 znaków?

Użyć kompresji LZW.

0

Skopiuj sobie stąd " ".

<font color="white">Albo użyj alt+0160 na numerycznej - twardej spacji</span>.

0
ADuch napisał(a)

przytrzymujesz ALT i wciskasz na klawiaturze numerycznej kolejno : 2 5 5 i puszczasz alt

A jak teraz ten folder usunąć? :D
Fail jakich mało :D

0

a przez konsolę nie da rady usunać? Albo jakiegoś total commandera?

0

TC dał radę. Swoją drogą dziwne, że na koncie admina nie mogłem zmienić z okna windows atrybutu pliku :/

0

no wlasnie nie alt255

potrzebne mi to do zadania

Dzięki specjalnej kombinacji klawiszy możemy uzyskać dowolny znak specjalny np. znak ™.
Podaj kombinację klawiszy dzięki której uzyskasz "znak duch" - znak podobny do spacji, ale nietraktowany jako puste pole, dzięki czemu może zostać wykorzystany w ukrywaniu plików (za pomocą tego znaku można tworzyć pliki i foldery o pustej, niewidocznej nazwie).

Kod do zadania to wymienione klawisze, które należy nacisnąć aby uzyskać "znak duch", np. kod może wyglądać tak: ctrlshift123.

0

LeftAlt + 00160

Chyba najbardziej popularna kombinacja.

0
Robster napisał(a)
ADuch napisał(a)

przytrzymujesz ALT i wciskasz na klawiaturze numerycznej kolejno : 2 5 5 i puszczasz alt

A jak teraz ten folder usunąć? :D
Fail jakich mało :D
Tak jak każdy inny plik/katalog.

Demonical Monk napisał(a)

LeftAlt + 00160
To dokładnie ten sam znak, co lewy Alt + 255 :/

przycisk duch napisał(a)

Dzięki specjalnej kombinacji klawiszy możemy uzyskać dowolny znak specjalny np. znak ™.
Podaj kombinację klawiszy dzięki której uzyskasz "znak duch" - znak podobny do spacji, ale nietraktowany jako puste pole, dzięki czemu może zostać wykorzystany w ukrywaniu plików (za pomocą tego znaku można tworzyć pliki i foldery o pustej, niewidocznej nazwie).

Kod do zadania to wymienione klawisze, które należy nacisnąć aby uzyskać "znak duch", np. kod może wyglądać tak: ctrlshift123.
przecież już dostałeś odpowiedź. lewy alt+255 na klawiaturze numerycznej.

0

Kod do zadania to wymienione klawisze, które należy nacisnąć

Podaje drugą możliwość do zadania, nie wiadomo co tam sobie autorzy uroili.

0

Dzięki specjalnej kombinacji klawiszy możemy uzyskać dowolny znak specjalny np. znak ™.

gowno prawda. alt + kod to dodolny znak z aktywnej strony kodowej.
absolutnia dowolnosc daje utf 8.

windows uzywa stron kodowych bo wlasnie nie jest w stanie zmiescic wszystkich znakow w 2 bajtach, inaczej bylby tylko uklad klawiatury ktory tlumaczylby scan cody klawiatury na 1-6 bajtowe znaki utf 8.

0
fhfdf5 napisał(a)

tlumaczylby scan cody klawiatury na 1-6 bajtowe znaki utf 8.

Niestety, już tylko od 1 do 4. Kody, które były zapisywane jako sekwencje 5 i 6 bajtów w UTF-8 jakiś czas temu wyleciały ze standardu. Teraz pełny Unicode obejmuje tylko 1765536 pozycji, a nie 6553665536.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1