Co się stanie, jak się poczta zapcha?

0

Witam, co się stanie jeżeli dostanę baaaardzo dużo <ort>mailów </ort>i skrzynka pocztowa mi się zapcha? Wszystkie wiadomości zostaną skasowane?

0

Kolejne wiadomości będą zwracane do adresata (w najlepszym przypadku) lub zwyczajnie olewane (co nie powinno się zdarzyć).

0

w 99% przypadkach (mowa o serwisach darmowych) olewa maila a do nadawcy odsyła info, że skrzynka jest full

0

na interii były po prostu olewane

0

Doskonale, idealnie... Ostatnio napisałem program, który wysyła określoną ilość maili pod określony adres poczty e-mail. Cóż za radocha....

0
Adamo napisał(a)

na interii były po prostu olewane

http://poczta.interia.pl/pomoc/?cat=128

pojemność nieograniczona

Co najwyżej można wykorzystać dzienny limit 1 GB, ale na przeciętnym łączu trzeba by wysyłać maile cały dzień przy maksymalnym obciążeniu sieci ;)

0

[!!!] BYŁY [!!!]

0

no to przynajmniej utrudnieniem będzie szukać "właściwych" maili.

0
Adamo napisał(a)

[!!!] BYŁY [!!!]

Ale już nie są. Pytanie brzmi "co się stanie", a nie "co się stało" :) Moja wypowiedź w żadnym wypadku nie neguje Twojej :)

Autre napisał(a)

no to przynajmniej utrudnieniem będzie szukać "właściwych" maili.

Wystarczy dobra reguła. Swoją drogą jak ktoś używa poczty z prawdziwego zdarzenia (np. GMail), to WebMail sam grupuje podobne wiadomości.

0

ta osoba (zarządca powszechnie znanej instytucji rozsyłającej spam) używa interri.
Nawet najlepsi programisci tego forum używają interii.

0
Autre napisał(a)

Nawet najlepsi programisci tego forum używają interii.
Od siebie dodam, że nawet najgorsi też... Zresztą gdzie, pokaż mi takich. Naliczyłem dwóch, reszta /zdecydowana większość/ używa gmaila, ew. o2.

0

Zresztą gdzie, pokaż mi takich.

Z pamięci mogę podać tylko jednego : Szczawik (poczta.fm). Drugą osobę znalazłem w nietuzinkowych tematach i jest nią othello (interia.pl)

0

ja też mam na interii ale to bardziej z przyzwyczajenia (już parę ładnych lat, kiedyś nawet skrzynka płatna) i lenistwa - nie chce mi się zmieniać adresu na forach :p. Jak na razie nie narzekam, chociaż i tak 'służbową' korespondencję zazwyczaj przez gmaila ślę :p

* m.in. o Ciebie właśnie mi chodziło, w sumie jeszcze jednej osoby nie policzyłem - 3.... a co do othella to jeszcze bym go do najlepszych nie zaliczył. * deus

0

Ja tez mam na poczcie.fm i zyje. Nie zakladalem na gmailu, bo na poczcie od dawna mam maila sluzbowegoi prywatnego, do tego jeszcze na innych kontach uczelniany do niedawna, firmowy i spamowy. Kolejnego mi nie potrzeba, tym bardziej, ze poczta.fm zawiodla mnie ze 3 razy w zyciu (co chyba kazdemu sie zdarza) - a mam tam konto od 8 lat chyba.

0
Misiekd napisał(a)

w 99% przypadkach (mowa o serwisach darmowych) olewa maila a do nadawcy odsyła info, że skrzynka jest full

W przypadku dobrze skonfigurowanego serwera to powinien odrzucić maila na poziomie sesji SMTP (komunikat z kodem 55x), a nadawca dostać info od własnego serwera SMTP, że skrzynka jest full. Zdalne serwery nie powinny odsyłać info do nadawcy poczty, bo to jest dodatkowy ruch i tak w już przeciążonej sieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1