Wyświetlanie numeru IP na pulpicie

0

Witam,

Chciałbym zrobić aby na pulpicie mojego laptopa wyświetlał się aktualny adres IP.
Chciałbym zrobić skrypt bat albo cos podobnego który dodałbym do autostartu albo do autoexecu w windowsie który po uruchomieniu komputera wyświetlał mi na pulpicie te dane w lewym dolnym rogu .

bo jak mam takiego bat

@ECHO OFF

VER | find "XP" > nul
IF %errorlevel% EQU 0 GOTO winxp
VER | find "2000" > nul
IF %errorlevel% EQU 0 GOTO win2k
VER | find "NT" > nul
IF %errorlevel% EQU 0 GOTO winnt
ECHO Twoj system nie jest obslugiwany
GOTO :END
:winxp
ECHO system operacyjny 
ECHO Windows XP
ECHO nazwa komputera  
hostname
ipconfig
goto :END
:win2k
ECHO system operacyjny 
ECHO Windows 2000
ECHO nazwa komputera  
hostname
ipconfig
goto :END
:winnt
ECHO system operacyjny 
ECHO Windows NT
ECHO nazwa komputera  
hostname
ipconfig
goto :END
:END
pause

to mi się pojawia to ale w okienku a nie na pulpicie na stałe.
Czy może mi ktoś w tym pomóc

0

a niby jak chcesz z bata coś na pulpicie wyświetlić?? Tak se ne da - trzeba do tego konkretniejsze narzędize zaprząc - coś windowsowego a nie dosowego. Być może można to zrobić przez VBS - nie wiem nie próbowałem, na pewno da się w Delphi/c++/c# itp

0

www.piotrpilat.yoyo.pl/4p/config.rar
plik bat można dowolnie edytować powinien mieć nazwe config.bat
i powinien być umieszczony w ttym samym katalogu co plik exe.

0

Dodalem źródło (ten sam Link)

0
Piotrekdp napisał(a)

Dodalem źródło (ten sam Link)

a jak by szło zrobić aby Adres IP i nazwa komputera pokazywała się na pulpicie ale nie jako aplikacja tylko uruchamiało się w trakcie uruchamiania komputera w tle. tzn tak żeby te informacje te mogły być zakrywane ikonami.

1

Narysuj na kopii tapety i jej użyj.

0
Szczawik napisał(a)

Narysuj na kopii tapety i jej użyj.

Rysowanie na tapecie mija się z Celem jak masz dynamiczny adres IP. jak bym miał kompa w domenie to bez problemu to idzie zrobić a tak to jest mały zonk

0

Wcale się nie mija. Po wykryciu zmiany znów modyfikujesz kopię tapety i podmieniasz. Po problemie.

0

Za każdym razem wyłączeniem kompa i włączeniem mam podmnieniać tapetę (eeeeeeeeeeeeeee) to było by dobre jak bym miał sztywno przypisany adres IP ale do dynamicznego to jest do kitu. To jest dobre dla osób które chcą poświęcać czas dla robienia syzyfowej pracy.

0

Jakiej syzyfowej? Program za ciebie to zrobi w kilku/kilkunastu liniach, praktycznie nie obciążając zasobów komputera, więc nie wydziwiaj.

0

To chyba Cie nie zrozumiałem. To powiedz mi jak ty to widzisz zeby to zrobić. Może ja twojego myślenia nie <ort>rozumiem</ort> a może to dobry pomysł?

0

Alternatywny sposób: wykorzystaj Active Desktop - funkcja ta daje możliwość umieszczenia na pulpicie dokumentu HTML (Panel Sterowania -> Ekran -> Pulpit -> Dostosuj pulpit... -> Sieć Web).

Przygotuj sobie program, który będzie aktualizował zapisany gdzieś dokument HTML, który wstawisz wcześniej jako element pulpitu.

Najłatwiej jednak postawić serwer HTTP, umieścić tam plik PHP, który wyecho'uje zmienną $_SERVER['REMOTE_ADDR']. Pozostaje jedynie kwestia odświeżania...

Przykładowy efekt:
user image

0

Jak active desktop, to najtrywialniejsze rozwiązanie, nawet bez własnego serwera, PHP itp. Dodajesz po prostu jako nowy element stronę:
http://www.whatismyip.org/
i masz efekt taki sam, jak Patyk pokazał. No i w ten sposób masz adres IP zewnętrzny, nawet jak siedzisz za NATem, czy innym syfem, to pokaże dobry, a nie lokalny.

0

Odświeżę temat bo może komuś się przyda.
Jest taki programik BGInfo, który potrafi ładnie wyświetlać różne informacje na pulpicie - przy starcie systemu dodaje robi kopie tapety i dodaje do niej informacje.

Link:
http://www.instalki.pl/programy/download/testowanie_i_diagnostyka/BGInfo.php

Pozdrawiam

0

Odświeżę temat bo może komuś się przyda.

Odświeżanie po 2 latach to już lekkie przegięcie. Poza tym teraz już pewnie Viśta i nowsze mają taki "gadżet" na pulpit, który wyświetla Ip (zerżnięte zresztą z linuksowego conky/kde4/superkaramba)

0

Tja, a zanim było KDE z bajerami to był Windows 95 OSR2 czy coś w tym stylu z Active Desktop + kontrolkami ActiveX/wtf - można było bajery na pulpicie osadzać, problemem była jedynie wydajność.

0

Umówmy się, Active Desktop to jeden z najbardziej chybionych pomysłów MS, dawno już zresztą zarzuconym i nie mającym wiele wspólnego z gadżetami na pulpicie jakie mamy teraz w KDE/Viście

0

Bez przesady, takiego Conky w ActiveX dałoby się zrobić i osadzić przez ActiveDestop. Tylko w czasach 'świetności' AD nikt o takich bajerach nie marzył.

0

Active Desktop jak najbardziej miało wiele wspólnego z dzisiejszymi gadżetami, bo było w zasadzie tym samym - jednak implementacja była na tyle zasobożerna, że większość pamięta je jako "chybione" albo zamulające komputer.

0

Eee a niby co takiego? Przeciez AD to strona sieci web zamiast tapety.

A gadżety na pulpit to oddzielne programy - conky to oddzielny proces renderujący coś na pulpicie, superkaramba też oddzielna aplikacja.

Co prawda, plasmoidy KDE4 to przeważnie skrypty w pythonie renderowane potem przez plasme, ale ja bym sie tutaj analogii do Active Desktop nie doszukiwał bo to jednak nie to samo, co okno przegladarki internetowej z wczytaną jakąś stroną zamiast tapety.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1