JavaFX Script

0

W tym temacie chciałem poruszyć temat nowego dziecka Sun'a, jakim jest JavaFX Script. Przyznam, że jeszcze w tym nie pisałem (brak fachowej literatury), zresztą oficjalnie to chyba ten język jeszcze nie wyszedł, ale ogladałem przykładowe kody i muszę przyznać, że podoba mi się to co widzę.
Wie ktoś coś więcej o tym cudzie?

Wydaje mi się, że skoro po skompilowaniu powstają z tego takie same pliki class jak ze zwykłem Javy, to będzie można to łączyć z Javą. Jeśli tak to jest to bardzo przydatny język do tworzenia wypasionych okienek dialogowych.

0

To wygląda na język skryptowy ułatwiający używanie Swinga:

JavaFX Script makes it easier to use Swing, one of the best GUI development toolkits of its kind

Tutki są na https://openjfx.dev.java.net/

Wygląda to to jak JSON i już wiem, że jutro to będę wdrażał, bo chyba się opłaca. Wzrost wydajności w tworzeniu aplikacji rzędu 20 razy. Wygląda ciekawie i co najważniejsze jest dość proste.

0

Poczytałem o tym JavaFx równe opinie i w większości są negatywne. Sam język wygląda przyjemnie, ale czy zamiast tego nie lepiej czegoś z .NET się nauczyć ?

0

@ent, a czy .NETa ruszysz na JVM? Zresztą zapraszam w styczniu do Warszawy na prezentację JavaFX. MIMUW w terminie... podam później jak się wyklaruje.

ps. spalić .NET

0

Odpaliłem pare przykładów - szybkosć łądowania jest fatalna. Skoro to ma być do tworzenia plikacji użytkowych, to powinnie ostro przyspieszyć. Na kompie z 2G ramu i C2D 2.33G ładuje się pare sekund. Czy to jest już finalna wersja czy jednak mają zamiar to przyspieszyć ?

0

@this, jest to wersja stabilna, ale nie finalna. Ładuje się to długo z IDE ponieważ po drodze jest kompilowane ANTem. Spróbuj zbudować wykonywalnego jara i dopiero taki, tak naprawdę dopiero gotowy, przykład odpalić. Szybkość podobna do Swinga, ale kod tworzy się o niebo wygodniej.

0

Uwaga!

22 stycznia wraz z Radkiem Holewą z Krakowa będę prowadził prezentację JavaFX Script w ramach Warszawskiej Grupy Użytkowników Java (Warszawa JUG). Start około 18 w budynku MIMUW na Banacha sala 4420.

0

hej takie pytanie
bede w tym czasie w wawie, i chcialbym wpasc na te zajecia, ale nie naleze do tej organizacji. czy taki koles z ulicy moze tez przyjsc popatrzecczy nie?
pozdrawiam

0

@wolnyNick, tak można przyjść "z ulicy". Wszystkie spotkania w ramach JUGa są otwarte i darmowe.

Dojazd z centrum (najszybszy):
Tramem w kierunku Okęcia (które jest na południu jak wysiądziesz z trama) i wysiadasz na przystanku Bitwy Warszawskiej 1920r. Następnie kierujesz się na wschód (kierunek Pola Mokotowskie) ulicą Banacha od strony centrum (północnej). Miniesz takie duże schody to jest budynek MONu. Następnie dochodzisz do ulicy Pasteura i skręcasz w lewo. Pierwsze wejście to jest właśnie MIMUW. Schodami na ostatnie piętro i tam wąchać z grupą nerdów ;)

google maps:
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=52.211341,20.982342&spn=0.002301,0.005021&t=h&z=18&om=1

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1