[grafika] - Porady jak zacząć przygode z grafika

0

Czy na początek ta książka wystarczy http://helion.pl/ksiazki/pc2pod.htm,
dodam ze grafikę potrzebował bym do robienia stron www , banerów , biuletynów reklamowych itd .
Jeśli możecie mi pomóc , to bym prosił ludzi którzy naprawdę zajmują sie grafiką , którzy doradzą co i jak .

0

Jak najszybciej zacząć "przygodę z grafiką" ? - z*** sobie konia na monitor i będziesz miał przygodę :D

Ja bym proponował na początek GIMP'a, bo Photoshop'a chyba nie masz legalnego...

0

Wersja 30dniowa:) photoshopa na poczatek starczy a w pracy mam legala :)

0
Spine napisał(a)

Jak najszybciej zacząć "przygodę z grafiką" ? - z*** sobie konia na monitor i będziesz miał przygodę :D

Ja bym proponował na początek GIMP'a, bo Photoshop'a chyba nie masz legalnego...

ja bym jeszcze CORELA dorzucił, ale nie każdy lubi :-D

0

Spine widać ze twoja inteligencja jest bardzo niska, skala poniżej 0

0
dzesi napisał(a)

Spine widać ze twoja inteligencja jest bardzo niska, skala poniżej 0

dzesi ma racje takie żarty raczej nie są na miejscu :-/

0

kujawiak Odnoszę wrażenie ze te forum staje sie bardziej chamowate, ludzie którzy nauczyli sie c++ myślą ze pozjadali rozumy i padają takie teksty jak " takie proste a nie wiesz , wujek Google pomoże , albo pfff dziecinie proste ", Ja sie czuje jak by pytanie do osób doświadczonych [ kto pyta nie błądzi] w sprawie jakiegoś problemu było czymś nagannym.I co niektórym powiem to ze jeśli nie chcą pomagać innym na tym forum to niech w ogóle na nie nie wchodzą , tak będzie lepiej :)

0
kujawiak napisał(a)
dzesi napisał(a)

Spine widać ze twoja inteligencja jest bardzo niska, skala poniżej 0

dzesi ma racje takie żarty raczej nie są na miejscu :-/

Nie no, ale jak takie nooby pytają na forum o książkę... niech dzesi przeczyta sobie opinie czytelników wszystkich książek na helionie o Photoshopie to będzie miał odpowiedź. Nie chce czytać recenzji, woli iść na łatwiznę, to niech nie zawraca ludziom głowy na forum !!
Przecież po cholerę helion zrobił taki serwis, skoro nikt tego nie czyta, żeby wiedzieć o czym jest książka, patrz na spis treści, jak coś ci się spodoba to kupuj. A nie obrażaj kogoś kto Cię wyśmiał. W działach o programowaniu też zawsze nooby mają pretensje, że nikt im nie "pomoże" (nie napisze za niego) w napisaniu programu. Ty sam nie wybierzesz książki, inni mają ją wybrać za Ciebie ??

0

Recenzja recenzją, ale jak się jeszcze nie jest w ogóle w temacie (grafiki komputerowej) to sie nie wie na co nawet zwracać uwagę. I tu może pomóc ktoś z odrobiną doświadczenia - jak widać ty Spine takiego nie masz.

0
adf88 napisał(a)

Recenzja recenzją, ale jak się jeszcze nie jest w ogóle w temacie (grafiki komputerowej) to sie nie wie na co nawet zwracać uwagę. I tu może pomóc ktoś z odrobiną doświadczenia - jak widać ty Spine takiego nie masz.

Z czego wnioskujesz, że nie mam doświadczenia :> ?? - chyba nie oglądałeś moich prac...

Jak kupujesz książkę o tworzeniu grafiki to patrzysz na to co Ci jest potrzebne, jeśli masz pracować w studiu fotograficznym to kupujesz książkę o retuszu zdjęć i innych możliwościach, które mogą Ci się przydać. A jak ktoś nie wie w ogóle czym się "je" grafikę, to po co się uczyć z książki ?? O tworzeniu grafiki raczej powinni kupować książki Ci, którzy już zaczęli tworzyć i chcą znać techniki tworzenia lepiej wyglądających zdjęć. Jak facet dopiero zaczyna to niech sobie tutoriale z neta (których jest sporo) poszuka, na pewno się czegoś nauczy, wtedy nic nie płaci, a dowie się, czy książka mu będzie naprawdę potrzebna.

0

Od lat uzywam Corel Photopaint i jestem zadowolony. Nigdy zadnej ksiazki nie uzywalem i w zasadzie do wszystkiego doszedlem eksperymentujac (sporadycznie cos tam w sieci wyszukiwalem). Musisz wiedziec ze czeka Cie masa roboty i w zasadzie grafikiem trzeba byc, a nie sie nauczyc byc - tutaj wiedza typu: zeby osiagnac efekt x nalezy wybrac opcje y i ustawic wartosc paramtru z na 10 na nic sie zda.

0

Photoshop kiedyś nie znosiłem tego programu ale teraz juz tak nie myślę ;-P

www.pixel2life.net ;)

0
spc napisał(a)

Od lat uzywam Corel Photopaint i jestem zadowolony. Nigdy zadnej ksiazki nie uzywalem i w zasadzie do wszystkiego doszedlem eksperymentujac (sporadycznie cos tam w sieci wyszukiwalem). Musisz wiedziec ze czeka Cie masa roboty i w zasadzie grafikiem trzeba byc, a nie sie nauczyc byc - tutaj wiedza typu: zeby osiagnac efekt x nalezy wybrac opcje y i ustawic wartosc paramtru z na 10 na nic sie zda.

Powiem Ci, że sam też jestem samoukiem, korzystam z CORELA i PHOTOSHOPA! Na początku myslałem podobnie, że nie potrzebne mi są żadne książki, ale odziwo gdy zasięgnęłem lektury znalazłem kilka ciekawych RZeczy/tricków o których nie wiedziałem i mimo wszystko polecam przejżeć paru książek :-P

Spine napisał(a)
kujawiak napisał(a)
dzesi napisał(a)

Spine widać ze twoja inteligencja jest bardzo niska, skala poniżej 0

dzesi ma racje takie żarty raczej nie są na miejscu :-/

Nie no, ale jak takie nooby pytają na forum o książkę... niech dzesi przeczyta sobie opinie czytelników wszystkich książek na helionie o Photoshopie to będzie miał odpowiedź. Nie chce czytać recenzji, woli iść na łatwiznę, to niech nie zawraca ludziom głowy na forum !!
Przecież po cholerę helion zrobił taki serwis, skoro nikt tego nie czyta, żeby wiedzieć o czym jest książka, patrz na spis treści, jak coś ci się spodoba to kupuj. A nie obrażaj kogoś kto Cię wyśmiał. W działach o programowaniu też zawsze nooby mają pretensje, że nikt im nie "pomoże" (nie napisze za niego) w napisaniu programu. Ty sam nie wybierzesz książki, inni mają ją wybrać za Ciebie ??

Forum jest po to aby pomagać sobie nawzajem i nie sądzę żeby pytanie dzesiego było nie na miejscu!

0

Spine napisał:

O tworzeniu grafiki raczej powinni kupować książki Ci, którzy już zaczęli tworzyć i chcą znać techniki tworzenia lepiej wyglądających zdjęć. Jak facet dopiero zaczyna to niech sobie tutoriale z neta (których jest sporo) poszuka, na pewno się czegoś nauczy, wtedy nic nie płaci, a dowie się, czy książka mu będzie naprawdę potrzebna.

Od razu nie można było tak napisać? Taki tekst już coś wnosi, a wcześniejsze...

No i tak w ogóle: przecież jakąś książkę wybrał, zapytał o opinię nt konkretnej pozycji, a nie walnął: "co jak i skąd wziąć, najlepiej za darmo o ...?" więc IMHO zrobił sporo, teraz to już tylko pozostaje algorytm:

if( znasz_ksiazke(TA_WYMIENIONA) ) 
    odpowiedz();
else
    if(znasz_ksiazke(INNA) )
        odpowiedz();
    else
        siedz_k####_cicho();

kompilator nieprzypadkowo rzuci w ostatniej linii komunikat o "illegal character".

A wracając do tematu, książka mi się podoba ze względu na autora.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1