Sterowanie kartą TV?

0

Witam. Wiem w wielkim przybliżeniu, jak pobrać obraz z tunera TV, lecz czy ktoś może słyszał, jak sterować kanałami, odbierać polecenia z pilota, itp? Wiem, że jest możliwe użycie do tego jakiegoś standardowego sterownika, ale jak się do niego odwołać? Czy ktoś robił podobny projekt? Gdzie mogę szukać informacji na takie tematy?

0

googluj na okolicznosc "TV card" + API
poczytaj sorsy np projektow spod linuksa/*BSD do obslugi kart (maja kod otwarty wiec bedziesz mial wglad)

ew. szukaj info o BTTV

0

Właściwie, to wolałbym jakieś rozwiązanie pod windowsa :). Bo nie sądzę, aby obsługa takiej karty była taka sama pod okienkami i nixami :P. A może się mylę? ;)

0

Na 99% powinno to się dać zrobić w DirectShow - składniku (byłym?) DirectX. Jeśli dobrze pamiętam, w DirectX SDK była przykładowa aplikacja (chyba WinCap), która obsługiwała m.in tunery. Teraz DirectShow SDK wchodzi chyba w skład Platform SDK i pewnie tam trzeba by tego szukać.

0

co do poleceń z pilota to polecam wykonać sobie odbiornik Ir :P. Kosztjakieś 5zł, a ile frajdy :D. W windowsie sie to obsluguje Griderem, a w linuxie LIRCem

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1