Prosba o przetestowanie obrazu dyskietki

0

Poszukiwalbym osoby majacej laptopa ze stacja dyskietek. Moj niestety czegos takiego nie posiada a stary laptop na ktorego robie ten obraz dyskietki caly czas stwarza problemy i zaczynam myslec ze to jednak moze byc wina laptopa dlatego moja prosba. Obraz dyskietki mozna pobrac z: http://tmp.paprykarz.org/dyskietka.img nagrywa sie go standardowo pod linuksem 'dd' pod windowsem rawrite. Potem nalezy zabootowac system z dyskietki. Jest tam malutki linux. Po zabootowaniu pojawi sie kilka bledow itp ale one teraz nie sa wazne. Powinna pojawic sie linia z jednym znakiem '#' na poczatku. Wtem prosilbym o wpisanie magicznych komend:

insmod pcmcia_core
insmod yenta_socket
insmod tcic
cardctl status 0

Przy insmod yenta_socket i tcic moze wyskoczyc blad ale to nic wlasciwie ;) Najbardziej interesuje mnie informacja z cardctl status 0, mi wystakuje 'no pcmcia driver in /proc/drivers' i nie wiem czy to wina tego co namodzilem czy laptopa. Bardzo bym prosil o informacje co wyskakuja za komunikaty ;)

Do uruchomienia wystarczy cokolwiek co bootuje system z flopa i ma 8MB ramu. Sama dystrybucja nic nie zapisuje na dyskach (w praktyce ma wylaczona nawet ich obsluge ;) ) wiec nie ma jak nic uszkodzic wiec nic nie ryzykujecie :)

0

Powiem szczerze komunikat mam ten sam :/

Jakby chodziło o laptopa to jest to Toshiba Satellite 1800.

0

A nie możesz sprawdzić na jakimś wirtualnym PC ? Np. VMware nawet obsługuje ten typ dyskietki :]

[EDYTA]
Mi wyskakuje to co Wam, używam VMWare :]

0
WeeR napisał(a)

A nie możesz sprawdzić na jakimś wirtualnym PC ? Np. VMware nawet obsługuje ten typ dyskietki :]

Widzisz tylko tu chodzi o pcmcia ;) Czy VMware obsluguje to to? Na qemu sprawdzal i blad byl ten sam ale zalozylem ze moze qemu nie wie co to pcmcia wiec jak to to ma dzialac :)

Poza tym to juz raczej nieaktualne, nie umiem zmiescic tam tego wszystkiego co chcialem 1.44MB to za malo dla mnie ;)

0

Hmm... teraz właściwie trudno znaleźć (szukałem trochę) notebook ze stacją dyskietek... ale za to cała masa kompów ma cd-romy z których może bootowac. wykożystując takie małe cd (jakieś 210 mb ma toto) mozesz spokojne wpakowac calutki system s mnóstwem bajerów używając squashfs... jak jeszcze tak bardzo chcesz dyskietke, to przecież można gruba wpakowac na dyskietke, a on już odpali co trzeba skąd tylko chcesz (prawie)

0

Johnny_Bit masz racje tylko ze ja to musze odpalic na pI 100 z 8MB ramu :> Normalnie to bym na pendrive jakims zrobil ale jak ten laptop schodzil z linii produkcyjnej to pewnie dopiero usb wchodzilo na rynek ;) Jedyny sposob aby cos zabootowac to flop :> Ja sie poddalem, nie umiem tak tego upakowac dlatego zainwestowalem w dysk 1.2GB dojdzie na dniach ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1