Antyspam dla Outlook Express

0

Czy ma ktoś namiary na jakąś wtyczkę/nakładkę na Outlook Express przeciwdziałającą spamowi?

Kiedyś miałem Norton AntiSpam z pakietu netowego Symanteca i działal jakoś tam.. średnio, ale był. Jednak ogólnie cały Norton obciąża mocno kompa i wykosiłem z dysku wszystko z Nortonem w nazwie.

Obecnie mam ZoneAlarma, który ma wtyczkę do outlooka - po pierwsze: w ogóle to nie działa [i to zdanie wielu ludzi na różnych forach], po drugie: nie działa ;)

Odkąd zmieniliśmy DMK na nowy serwer dla 4p, dostaję tony spamu dziennie i już mi to uszami wychodzi.

Od razu uprzedzę głosy w stylu "zmień klienta". Pracowałem ok. 3 miesiące w pracy na Thunderbirdzie - totalna załamka z porażką. O ile Firefoxa sobie skonfigurowałem i teraz bez niego to jak bez reki, o tyle żadne wtyczki nie sprawiły, że polubiłem Thunderbirda. On odpada i ten temat jest zamknięty.

Być może rzucę okiem jeszcze na The Bat! czy ma jakiś antyspam i jak się sprawuje... ale to inna para kaloszy. Lubię OE, pasuje mi on całkowicie i chciałbym przy nim zostać. Bo dlaczego niby spam ma sprawić, że zmienię program, który mi pasuje? :/

Toteż czekam na jakieś namiary na coś sprawdzonego - bo na google znalazłem to i owo, ale różne głosy były a instalować co chwila inny system [na raz ich nie sprawdzę] i testować przez jakiś dłuższy okres to mało sensowne rozwiązanie.

//poprawka Firebird -> Thunderbird

0

Uzyj thunderbirda, ma dobry filtr antyspamowy (automatycznie rozpoznaje niechciane wiadomosci - sam sie uczy rozpoznawac), a zeby dobrze przefiltrowac spam to musisz dodac sobie nowe pola w tworzeniu filtrow, najlepiej poprzez podglad kodu wiadomosci i przewaznie i poszukac podobnych tresci znacznikow. U mnie to chodzi i pieknie mi filtruje zero klopotow ze spamem.

0

PopTray, MiloSpam Killer, SpamPal, Spamhilator, Śmieciarek. Do wyboru do koloru.

0

Marooned, Thunderbirda nie Firebirda ;)
prohol: "On odpada i ten temat jest zamknięty."

A ja używam w Outlooku (tylko tym normalnym, nie OE) wtyczki SpamBayes - być może jest i wersja do OE. Po nauce samo wyfiltrowywuje doskonale wszystko.

0

Ups, rzeczywiście - zmyliło mnie.. chodziło mi oczywiście o Thunderbirda a nie Firebirda. Fakt, że antyspam miał bardzo dobry (niepowiadamiał nawet o nowych mailach traktowanych jako spam, super), ale to był jego jedyny plus...

Co do odpowiedzi Berus123 - do wyboru do koloru to pisałem, że na google sam mogę znaleźć - dlatego pytałem o sprawdzone programy, których ktoś używa i stwierdza, że działają dobrze.

Ktos: obadam czy jest wersja dla OE, thx <font color="olive">[edited: "It does not work with Outlook Express" :(]</span>

I czekam na więcej sprawdzonych info :)

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0