Windows Vista - Obawy

0

Na jednej konferencji Bill Geates powiedział:

Jeśli coś nie działa dobrze, to niech przynajmniej ładnie wygląda

Jak teraz słyszę o zapowiedziach nowego środowiska graficznego zaczynam się obawiać . Co wy na ten temat sądzicie???

0

Jak masz obawy to sie przesiadz na inny system. Choc jestem dosyc aktywnym uzytkownikiem komputera to nie mialem z Windowsem problemow ktore wynikly wylacznie z niego samego i wiekszosc negatywnych opinii wychodzi z ust ludzi ktorzy nie maja zielonego pojecia jak dziala taki system i co moze powodowac jego awarie.

Linux to tez monolit jak Windows i tak samo mozna go posiekac piszac wadliwy sterownik (jesli mowa o calkowitym zwisem systemu, nie gui czy pojedynczych aplikacji).

Podales jedno zdanie nie piszac nawet skad to masz (bo ja cos podobnego slyszalem juz kilka lat temu i wcale nie byly to slowa Billa Gatesa).

0

nie systemy sie obawiaj, a programistow, ktorzy chca wykorzystac ten system. mam na mysli programistow wirusow, exploitow etc :) szczerze, nigdy nie mialem problemow, wirusa mialem chyba raz w zyciu i to tylko dlatego, ze sciagnalem zawirusowana gre z jakiegos p2p (nie mialem antywirusa). fakt, ze z IE na wlasnym kompie aktywnie uzywalem przez 3 dni. teraz to sporadycznie, raczej po instalacji systemu, zeby sciagnac inna przegladarke. moze mam szczescie, moze nie. jezeli masz antywirusa, regularnie aktualizujesz system i nie jestes idiota, to nie masz sie czego bac.

0

Wolverine, spokojnie, tu są tylko obawy, a nie atak na Windows Vista, nic o Linuksie nie było :)

Nie obawiamy się, bo jeśli Aero nie spełni naszych oczekiwań jako środowisko graficzne to wrócimy do Luny czy nawet do "klasycznego", znanego z Windows 2000/Me. Zresztą ja bardzo prawdopodobnie tak zrobię - bo zwyczajnie bardzo lubię widok klasyczny i tyle. Ale zobaczymy, jak najuboższa wersja Aero będzie się sprawować - półprzezroczystych bajerów nie potrzeba.

Co do tych słów, to ja także nie jestem pewien czy one naprawdę należą do Gatesa. Być może, ale mi się z czymś innym kojarzą.

A Vista - czekam, jak najbardziej. Zwłaszcza na Windows Presentation Foundation, rewolucjonizujący sposób budowania warstwy wizualnej aplikacji. Oraz na nowe indeksowanie i wyszukiwanie plików.

A dwukierunkowy firewall i znacznie podwyższone bezpieczeństwo jest też nie do przecenienia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1