Ludzie, doradźcie! (Tablet/Skaner/Monitor)

0

No i mam problem, potrzebna mi rada: Jaki wybrać tablet (powinien być duży, dobry i nie droższy niż 400 zł, na razie mam na oku Pentagrama XXL), jaki wybraś skaner (do 300 zł, obecnie poważni się zastanawiam nad Canon LiDa 25) i dobry monitor (porządny jakiś 17" max 550zł, myśle o SyncMaster 797 MB... ale jakiś sprawdzony inny nie zaszkodził by).

Proszę, pomóżcie również w kwestii finansowej na te rzeczy, zarabiam na swoim blogu na referach, adsach i szukaniu, ale jak na razie mam zaledwie 51 centów... A celuje tak w 300 dolców.

Kto chce pomóc w doborze sprzętu, niech odpowie.
Kto chce dopomóc w kwestji finansów, niech wejdzie na jbbts.blogspot.com, poklika w adsy, poszuka czegoś w szukarce googla i poklika w adsy...

Za obydwie formy pomocy jestem równie wdzięczny.

0
Johnny_Bit napisał(a)

Jaki wybrać tablet (powinien być duży, dobry i nie droższy niż 400 zł, na razie mam na oku Pentagrama XXL)
Poczytaj komentarze o nim. Jakiś czas temu kupiłem pannie w prezencie Pentagrama tego małego, sam mam staaarego Wacoma [pożyczony].

Jednak co Wacom, to Wacom.. długopis bez baterii, z gumką - super sprawa..
Jedyna przewaga tego Pengagrama, to folia, pod którą można włożyć przerysowywany szkic. Ale te produkty dzieli kilku letnia przepaść..

Ale wracając.. Zanim kupiłem, to się nieźle naczytałem o tych dużych Pentagramach. 80% komentujących ludzi narzekało na zbyt wolne próbkowanie i rozdzielczość - przez co zamiat lini mieli schody do nieba... ten mały ma dwukrotnie większą precyzję i częstotliwość próbkowania i nie ma tych problemów.

Do 400 PLN? Dobry? Uhh.. może jakiś Wacom na allegro?


Co do monitora.. ja mam dwa: Samsung 17 LGi w obudowie optimusa [dość wiekowy] i nowy LG F900P. Kupiłem tego LG, gdyż był jedynym na rynku spełniające moje bardzo wysokie wymagania co do częstotliwości odświeżania oraz obsługiwanych rozdziałek [spokojnie daje radę przy 2048x1536]. Jest to też jedyny całkowicie płaski kineskop na rynku - inne są płaskie tylko z zewnątrz, co widać...

Jednak jeśli chodzi o jakość samego obrazu, to jest on lepszy na... Samsungu! Na LG [mimo, iż jest to najwyższy model tej firmy] delikatnie [w moim egzemplarzu prawie tego nie widać] jest fala na krawędziach ale co ważniejsze - gdy jaskrawy kolor styka się z jasnym, to widać przebicie :/
Widać to najbardziej przy zieleni na białym tle. Na styku tych kolorów po lewej mam bielszy odcień bieli!! a po prawej ciemniejszy pasek.

Więc jeśli nie stawiasz wygórowanych wymagań w kwestii odświeżania, Samsung powinien być dobrym wyjściem.

0

Dobra, czyli mniej więcej wybór jest dobry... Tylko zapomniałem dodać że wszystkie sprzęty muszą być w pełni obsługiwane przez Linuxa, tzn skaner ze statusem "Complete" w SANE.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1