Backup bazy MySql

0

Mam zainstalowane u siebie Apache/PHP/MySql. Problem jest taki, ze chce zrobic format dysku - a nie chce tracic baz danych ktore teraz mam.

Czy da sie jakos zrobic backup istniejacych baz danych MySql? Tak zebym pozniej nie musial od nowa ich tworzyc, tylko po formacie i zainstalowaniu mysql przywrocic je wraz z zawartoscia ?

0

Nie wiem jak to zrobić ale na drugi raz postaw sobie jeszcze phpMyAdmin i będziesz mógł łatwo i sprawnie kontrolować/edytować bazę MySQL a także robić backup/wrzut itp. ogólnie wszystko.

Przepraszam że nie pomogłem.

0

Możesz albo skopiować folder data, albo zainteresować się programem mysqldump

0

Skopiuj katalog
/var/lib/mysql/
gdzies tam sobie a potem jak zainstalujesz system od poczatku to wrzuc to tam i bedzie gralo :)

[diabel]

0

Bardzo proste, w zasadzie nie wiem o co tu pytac. Na stronie MySQL masz program do administrowania baza, i wlasnie poprzez ten programik w mozesz zrobic backup-y. Ale najpierw radze sobie zrobic kilka prob odzyskiwania, bo ostatnia rzecza, ktorej chcemy gdy baza nam padnie jest to ze nie da rady jej odzyskac.

0

Hmm najszybciej i najprosciej to byloby chyba zrobic kopie katalogu data, jezeli wszystkie informacje o bazach sa zapisywane tylko tam, to nie powinno byc problemu?
Wlasnie o takim rozwiazaniu myslalem, tylko nie wiedzialem gdzie te bazy sa zapisywane.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1