wysyłanie maila z interii na interię via Thunderbird

0

Witam

Próbuję wysłać maila z konta w domenie interia.pl na konto na tym samym serwerze. Używam w robocie Mozilla Thunderbird - i jakbym nie ustawiał konta, to zawsze dostaję informację zwrotną:

[email protected]: host mx.poczta.interia.pl[213.25.80.231] said: 554
[email protected]: Recipient address rejected: SPF policy: FAIL [ wyslij
ten list przez wlasciwy dla Twojej domeny serwer pocztowy / please send
this message through an authorized mail server ] (in reply to RCPT TO
command)

Co jest nie tak?

0

A sprawdź innym klientem pocztowym jeśli zwróci to samo, zgłoś interii...

0

żadnym programem ostatnio nie mogę wysłać maila z interii, tylko przez ich www, na interię też maile dochodzą ostatnio z kilkugodzinnym opóźnieniem

0

Jeśli na pewno tak jest to temat jest do zamknięcia...

0

uhm 8-0
ja mam na interi konto i...
maile szybko chodza wysyla / odbiera bez problemow

Fakt kiedys na maila czekalem ponad 1h nawet a i 1 dzien bylo tak kiedys, ale napisalem do interii oni powiedzieli ze usuneli blad i juz dzial poprawnie :D

po prostu *** ich i juz :P

zapomnialem dopisac:
mam TheBat! tego z Eksperta i dziala miodzio :P :d [green]

0
mitring napisał(a)

uhm 8-0
ja mam na interi konto i...
maile szybko chodza wysyla / odbiera bez problemow

no zależy od godziny, teraz mi wysyła bezproblemowo a rano nie mogłem wysłać ni jednego

0
Adamo napisał(a)

no zależy od godziny, teraz mi wysyła bezproblemowo a rano nie mogłem wysłać ni jednego

Tak bywa niestety ;(

btw: nie lepiej zalozyc maila na google :D nie ma reklam wypas 2GB :D

0
mitring napisał(a)
Adamo napisał(a)

no zależy od godziny, teraz mi wysyła bezproblemowo a rano nie mogłem wysłać ni jednego

Tak bywa niestety ;(

btw: nie lepiej zalozyc maila na google :D nie ma reklam wypas 2GB :D

ale klient pocztowy musi łączyć się przez SSL i dłużej nieco trwa - jedno konto na gmailu mi się sprawdza tyle co wszystkie 23 założone na innych serwerach razem

0

Nie no - gmaila też mam - i kilka innych - ale nie w tym rzecz.
W domu na outlooku interia śmiga dobrze.
Tu na Thunderbirdzie odbiór ok - wysyłka jak w pierwszym poście. Ale pogrzebałem coś w opcjach - teraz czekam, czy zwroty dostanę :)
Ogólnie dziwna sprawa... albo jestem ślepy, albo Thunderbird nie ma możliwości wprowadzenia serwera SMTP? :| Jest tylko combo: 'domyślny serwer' (cokolwiek) i serwer główny w mojej firmie :|

0

ma tylko jest to trochę ukryte....
Wchodzisz w Konfiguracje Konta... potem Serwer poczty wychodzącej i Konfiguracja serwerów poczty wychodzącej i dajesz Dodaj Po dodaniu przechodzisz do konta, z gałęzi zaznaczasz Konfiguracja Serwera a następnie Zaawansowane i SMTP i przechodzisz na zakładkę SMTP i z listy wybierasz odpowiedni serwer SMTP i po kłopocie :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1