Niedziałająca reguła poczty w Outlook Express 6.0

0

Elo
Walka ze spamem trwa.

W Outlooku mam dodatkowy folder "Norton AntiSpam Folder", do którego jedna z reguł przenosi maile mające w temacie treść "[Norton AntiSpam]". Ów ciąg zostaje dodany do tematu przez pakiet Nortona. I to działa dobrze. Minął pewien okres i antyspam został już tak wyuczony, że 1 mail na 1000 może zostaje błędnie sklasyfikowany - mała strata :>

Ponieważ najwięcej spamu (no teraz mniej bo Adam włączył antyspam na serwerze) przychodzi z kilku maili w domenie 4programmers.net to zdecydowałem się wycinać w pień to aby mnie nie nękało.

Więc dodałem takie 2 reguły (docelowo jedna):

Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości
Kiedy w polu Temat zawiera ?[Norton AntiSpam]?
oraz Kiedy w polu Do zawiera ?@4programmers?
Usuń ją z serwera

Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości
Kiedy w polu Temat zawiera ?[Norton AntiSpam]?
oraz Kiedy wiadomość pochodzi z 4programmers
Usuń ją z serwera

jednak żadna z nich nie usuwa maili :| - i tu jest właśnie sedno problemu - jak to naprawić.

Zaznaczę, że akcja "Usuń ją z serwera" działa gdyż korzystam z niej przy wycinaniu maili z kilkudziesięciu zdefiniowanych przeze mnie domen (w tym @hotmail).

To jedyne reguły, które mają 2 warunki a nie 1 - ale czy to może być problemem? Muszą być 2 warunki...

Czekam na wskazówki.

0

tja, też mię te zasady denerwują bo w większości działają tylko jeśli np pole Od będzie dokładnie taki jak w zasadzie a nie "będzie zawierało"

0

To akurat działa, bo mam taką regułkę:

Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości
Kiedy w polu Od zawiera ?[email protected]? lub ?[email protected]? lub ?[email protected]? lub ?[email protected]? lub ?@yahoo.com? lub [email protected]? lub ........
Usuń ją z serwera

I raczej maile nie przychodzą z @hotmail.com tylko jak już to z jakiegoś [email protected] - a jednak żaden mail z hotmaila do mnie nie dotrze - więc to o czym wspomniałeś działa.
Nie tu tkwi problem :/

0

a masz inne reguły z ?[Norton AntiSpam]? może to wcale tak nie wygląda tylko np między Norton a Anti są dwie spacje albo Outlook obsługuje jakieś wyrażenia regularne i mieszają mu znaki ?[? i ?]? - ale w ogóle mi się nie podobają te reguły dziwnie działają i nigdy nie miałem pewności czy zadziała

BTW ?[email protected]? lub ?[email protected]? - ty brutalu - łamiesz regulamin bezpłatnych kont na interii :P

0
Adamo napisał(a)

a masz inne reguły z ?[Norton AntiSpam]?
Tak - sama regułka stworzona automatycznie przez Nortona wygląda tak:

Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości
Kiedy w polu Temat zawiera ?[Norton AntiSpam]?
Przenieś ją do Norton AntiSpam Folder

Adamo napisał(a)

BTW ?[email protected]? lub ?[email protected]? - ty brutalu - łamiesz regulamin bezpłatnych kont na interii :P
Dlaczego łamię? Wysyłają do mnie a ja tego nie czytam - gdzie jest napisane, że muszę to czytać? :|

0

napisane jest że zgadzasz się na odbieranie a tego nie odbierasz tylko kasujesz od razu z serwa :P ale żartowałem no wiem że nie ma żeby je czytać ;)

a ta automagicznie wygenerowana działa zasada ?

//dziaaaaaaaaaaaaała - M

0

Moze taka [CIACH!] ale zamiast '@4programmers' daj '@4programmers.net' :> [diabel] <= tkwi w szczegolach ;)

0

ja dalem

Jezeli w treści znajduje się:
Powered by the new Norton OnlineScan

i działa

//hehe, taką regułkę też posiadam :) - M~

//No coz - polecam innego (na bank lepszego) klienta poczty, chociazby The Bat, jego regulki sa rewelacyjne - L

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1