Co jest źle z moim autoexec'em

0

Mam taki problem.
Mianowicie mimo iż wszystko (według mnie) mam w pożądku ustawione, w pliku autoexec.bat To jednak pod dosem nie mam poskich znaków.
Oczywiście w windowsie ( a mam Windowsa ME ) ort! w opcjach klawiatury język angielski i zostawiłem tylko polski a mój plik autoexec.bat wygląda tak:

@echo off
SET windir=C:\WINDOWS
SET winbootdir=C:\WINDOWS
SET COMSPEC=C:\WINDOWS\COMMAND.COM
SET PATH=C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\COMMAND;c:\dos;c:\TP\bin;C:\PP\BIN\WIN32;c:\tc;c:\tc\bin
keyb pl"c:\windows\command\keybrd4.sys"
SET PROMPT=$p$g
SET TEMP=C:\WINDOWS\TEMP
SET TMP=C:\WINDOWS\TEMP
SET PATH=%PATH%;
C:\WINDOWS\WIN.COM

PATH=%PATH%;C:\PROGRA1\SSHCOM1\SSHSEC~1

rem ***** The following line was added by add_path *****
set PATH=%PATH%;C:\PROGRA1\ZIPGEN1

Czy ktoś mógłby mi pomóc abym pod dosem móg mieć polskie znaki, sprawdzałem u kolegów, (mają zainstalowene Winy 98 i Winy XP ) mają polskie znaki w oknach konsoli a ja nie.
Tak wiem możecie poradzić to zmień windoz i po kłopocie, ale indowsa Me mam orginalnego a nie pirata. A na orginał Xp szkoa kasy zwłaszcza iż niedługo pojawi się Windows XP 64

0

a weź wywal w ogóle tą linijkę z keybrd4.sys (czy jak tam). W szkole tak robilismy i było git.

0

Po co ci DOS, skoro się nie znasz na dosie :>, bo nie wiesz do czego służy MODE.
mode.com con codepage prepeare i cośtam jeszcze.

0
adiblol napisał(a)

Po co ci DOS, skoro się nie znasz na dosie :>, bo nie wiesz do czego służy MODE.
mode.com con codepage prepeare i cośtam jeszcze.

to po co sekretarkom Windows skoro na panelu sterowania na 99% sie nie znaja?

0
adiblol napisał(a)

Po co ci DOS, skoro się nie znasz na dosie :>, bo nie wiesz do czego służy MODE.
mode.com con codepage prepeare i cośtam jeszcze.

mode.com con codepage prepepare
mode.com con codepage select

a tobie po co dos jak angielskiego nie znasz zes walnal literowke :>
a swoja droga polska strona kodowa to chiba 852 i keyboard.sys czy jak mu tam moze byc potrzebny bo polskie znaki w dosie nie sa z altem o ile pamietam ere "czystego" dosa (ehh dobry stary MS-DOS 6.22 + norton commander :), nadal mam oba gdzies tam w szpargalach :>) to nie uzywalo sie tam alt+a zeby dostać ą tylko jakies tam byly cuda nie wida przestawiane znaki etc

CyberKid napisał(a)

to po co sekretarkom Windows skoro na panelu sterowania na 99% sie nie znaja?

po to ze windowsa mozna znac nie znając panelu sterowania itp :D a w dosie jak nie znasz sie na komendach (mendach?) to mozesz sie pocalowac w cztery ulitery i jechac do afryki po pieprz czy gdzie on rosnie...

0

w autoexecu:

mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi) >nul
mode con codepage select=852 >nul
keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd4.sys >nul

a w config.sys:

device=C:\WINDOWS\COMMAND\display.sys con=(ega,,1)
Country=048,852,C:\WINDOWS\COMMAND\country.sys

zamiast c:\windows\command musi być ścieżka do pliku display.sys jeśli masz go gdzieś indziej

a co do dosa to było piękne jak przyciskało się alt+4521 na ę bo nie pamiętałem trzycyfrowego kodu :) aż kiedyś pięknego dnia skopiowałem od kumpla sterownik z nowości - windowsa 95 i już dało się normalnie jaka to wtedy była ulga !

0

OT:W Windowsie ME zmienne środowisko są przechowywane w rejestrze. Wystarczy dodać do Autoxec.bat np. SET PATH=C:\Windows to po odpaleniu msconfig przeniesie je do rejestru

Dodaj te wpisy jak podali ci wyżej i odpal msconfig, potem sprawdź czy jest już wszystko dobrze, jeżeli nie to w msconfig masz odpowiednią zakładkę gdzie mozesz zmieniać stronę kodową.

http://support.microsoft.com/kb/q269524/
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;264380

0

Za to w linuksie jest spokój, bo nie ma DOSa :> ;)

0

Dzięki za odpowiedzi.
Zaraz sprawdzę porady i dam znać czy zadziałało

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1