Outlook Express - Konfiguracja konta yahoo

0

Pytanie jak w temacie, chodzi mi o to jak skonfigurowac konto Outlook Express do wspolpracy z yahoo. Udalo sie to komus?

0

nie mam tam poczty, jak tylko podają adresy smtp i pop3 to nie widzę problemu :/ poszukaj gdzieś tam w pomocy, kiedyś zbierałem takie info na temat tego do mojego programu, poszukam ...

// znalazłem:

pop.mail.yahoo.com
smtp.mail.yahoo.com

// a jeśli znałeś te serwery to cóż za OE masz że tak ciężko konta się konfiguruje ?

0

Nie znalem tych kont.......wpisalem to, otworzylem pomoc na yahoo. Ale nie moge zalogowac sie do serwera smtp.mail.yahoo.com, nie przyjmuje mojego hasla i nazwy uzytkownika. Nie wiem o co chodzi, jak loguje sie przez strone yahoo to wszystko jest ok. :|

0

po pierwsze to adresy serwerów się mogły zmienić bo już dawno to sprawdzałem, a po drugie to zapisałem sobie też informację że loginem jest pełen adres e-mail i serwer SMTP wymaga uwierzytelnienia (te same dane co do logowania do POP3)

0

Zrobilem wszystko tak jak bylo w pomocy na stronie yahoo. I nie przyjmuje mojego hasla! Uwierzytelnienie tez wlaczylem. :/ Odpowiedz serwera jest "blad logowania, odwiedz strone mail.yahoo.com" .....

0

Czesc, czy ktos tu jeszcze zaglada? Mam dokladnie ten sam problem co poprzednik: w outlooku odrzuca mi login lub haslo, a przez strone wchodze bez problemu. Najdziwniejsze jest to ze poprzez Outlook korzystam juz z jednego konta na yahoo i wszystko jest ok, z ta tylko roznica, ze to dzialajace konto ma koncowke co.uk, a to drugie .com. (oczywiscie uwzglednilam to w konfiguracji serwerow). Sprawdzalam juz wszystko milion razy. Czy ktos ma jakis pomysl?

0

Zagląda, zagląda. Wczoraj meczylem sie z tym troche i jakims cudem uruchomilem w outlooku konto konczace sie na co.uk ale dopiero jak przestawilem w opcjach na stronie yahoo

zalogujcie się do poczty
-wciśnijcie (prawa góra) "pomoc"
-"odbieranie poczty"
-"Czy mogę używać programów Netscape, Eudora lub Outlook do czytania i wysyłania mojej Poczty Yahoo!?"
-"Dostęp przez POP i przesyłanie wiadomości dalej"
-zaznaczyć odpowiednie opcje>zapisz

com .nie mogę :( jest napisane ze tylko dla posiadaczy mail plus

0

trzeba zainstalowac YPOPs i upewnic sie ze dziala - potem skonfigurowac konto w yahoo i to wszystko

0

Witam, udało się po 30 min i przejrzeniu 2 for i opcji Yahoo!

Uwaga! korzystam z poczty Yahoo! z domeną .pl

  1. Logujesz się do poczty Yahoo! przez przeglądarkę

  2. po prawej stronie jest link Opcje, klikasz

  3. okno jest podzielone na 2 kolumny (duże) Spam oraz Zarządzanie. W kolumnie Zarządzanie znajdujesz Tytuł-link Dostęp przez POP i przesyłanie wiadomości dalej, klikasz

  4. Przekierowuje Cię do nowego okna

  5. Przy opcji Dostęp przez WWW i POP zaznaczasz tą opcję i zapisujesz butonem u dołu okna ZAPISZ

  6. W kreatorze Outlook wpisujesz swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail, nazwa użytkownika (ja wpisałem całą, wraz z @yahoo.pl), hasło.
    w Serwer poczty przychodzącej (POP3) wpisujemy pop.mail.yahoo.com
    a w Serwer poczty wychodzącej (SMTP) wpisujemy smtp.mail.yahoo.com

  7. klikamy button Więcej ustawień .... Otwiera się okno Ustawienia internetowej poczty e-mail

  8. w zakładce Zaawansowane. w Numer portów serwera dla POP3 wpisujemy wartość 995 a dla SMTP 25. także dla obydwóch serwerów stawiamy zaznaczenie przy Ten serwer wymaga zaszyfrowanego połączenia (SSL)

  9. Jeśli chcemy aby odebrana poczta pozostawała na serwerze trochę niżej zaznaczamy Pozostaw kopie wiadomości na serwerze

  10. klikasz ok, później kończysz działalność kreatora i już

u mnie działa

w razie nie jasności poniżej kontakt
mail [email protected]

ps. mój pierwszy kontakt z Outlookiem [diabel]

Pozdrawiam Paulo99 :-)

0

mała poprawka

na razie jest problem z wysłaniem wiadomości,

jak rozwikłam problem napisze

0

UWAGA!!!! Poprawki do instrukcji od pkt. 8.

  1. w zakładce Zaawansowane. w Numer portów serwera dla POP3 wpisujemy wartość 995 a dla SMTP 25. <font size="3">Zmiana powyzszej instrukcji</span> stawiamy zaznaczenie przy Ten serwer wymaga zaszyfrowanego połączenia (SSL) tylko dla serwera POP3,
    jeśli nie postawimy znacznika przy (SSL) dla POP3 nic się nie stanie, poczta też będzie działać
    Pamiętajmy nie stawiamy znacznika przy SMTP

  2. Jeśli chcemy aby odebrana poczta pozostawała na serwerze trochę niżej zaznaczamy Pozostaw kopie wiadomości na serwerze

9a. w zakładce Serwer Wychodzący, stawiamy zaznaczenie (tzw. ptaszka) przy Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia, wtedy aktywuje się pozostała się część zakładki, wtedy stawiamy zaznaczenie przy Użyj tych samych ustawień co mój serwer poczty przychodzącej.
jeśli zapamiętaliśmy hasło przy tworzeniu konta email w kreatorze outlook, odbieranie i wysyłanie będzie się odbywać przy braku wpisywania hasła za każdym razem

  1. klikasz ok, później kończysz działalność kreatora i już

teraz już powinno być wszystko ok

jeśli dalej masz problem, napisz
[email protected]

0

Nie wiem jak u was, ale mnie z yahoo.pl przekierowuje na yahoo.uk. Widac amerykanie nie odrozniaja Polski od UK, albo to ze wzgledu na to ze polowa Polaków tam na zmywaku siedzi

0

Paulo niby wszystko jest ok, ale wiadomości się nie wysyłają, zostają w 'skrzynce nadawczej'. U CIebie jest inaczej?

0
ksihoo napisał(a)

Paulo niby wszystko jest ok, ale wiadomości się nie wysyłają, zostają w 'skrzynce nadawczej'. U CIebie jest inaczej?

Już jest OK, restart pomógł w tej sytuacji, wreszcie udało mi się to skonfigurować - dzięki za instrukcję. Faktycznie jak się głębiej poszuka to jest też wszystko jasno opisane na yahoo :)

0

hmmm ja się niekiedy kieruje intuicją, ale tak naprawdę wystarczy dobrze poszukać

miło że mogłem czuć się pożyteczny :)

0

problem jest z yahoo.com ponieważ nie da sie skonfigurować z outlookiem, chyba że zrobisz upgrade na Plus yahoo.com to wtedy się da a to już kosztuje :-P !! Polecam zakładać z domeną yahoo.co.uk i wszystko ładnie działa !!!

0

mały Up-date :)

W momencie gdzie się ustawiało Bezpieczne połączenia SSL dla POP3 i SMTP, zaszły małe zmiany
Dla POP3 i SMTP używamy bezpiecznego połączenia SSL i wpisujemy wartości 995 dla POP3 i 465 dla SMTP

Pamiętajmy najpierw zaznaczamy opcje SSL a później wpisujemy wartość, jeśli zrobimy odwrotnie Outlook zamieści wartości domyślne czyli 110 i 25

Uwaga powyższe zmiany dotyczą Outlooka z Officea 2003 a nie Outlooka windowsowego</span> chociaż trzeba wpisać obie wartości dla obu Outlooków

Wczoraj do mnie napisano w sprawie konfiguracji Outlook Express, konfiguracja podobna jak dla Outlook z ms office 2003, poniżej tekst który wysłałem do tej osoby

Witam.

Rozumiem, że chodzi o MS Outlook Express.

Jeśli będziesz go używać zawsze, ustaw go jako domyślny program pocztowy.

Teraz o konfiguracji, jest b. podobna jak sam Outlook z MS Office 2003

Krok 1. Włączasz O.E., jeśli się nie wyświetlił kreator tworzenia konta, klikasz Narzędzia i Konta…

Krok 2. Pojawia się okno Konta internetowe, widać 4 zakładki, po prawej stronie okienka „butony” – przyciski, np. usuń, właściwości, importuj, eksportuj.
Na samej górze jest przycisk Dodaj, klikasz rozwija się lista i wybierasz Poczta.

Krok 3. Pojawia się nowe okno, widać tam jakiś tekst i pole do wpisania Nazwa Wyświetlania, wpisujesz swoje dane, klikasz Dalej.

Krok 4. Wpisujesz swój email, klikasz Dalej.

Krok 5. W polu do którego jest tekst „Moją pocztę przychodzącą obsługuje serwer” – wybierasz POP3. W polu Serwer poczty przychodzącej wklejasz: pop.mail.yahoo.com

W polu Serwer poczty wychodzącej wklejasz: smtp.mail.yahoo.com Uwaga Ważne upewnij się że przed tymi wklejanymi frazami nie ma spacji. Klikasz Dalej

Krok 6. W polu Nazwa konta wpisujesz swój login, ten którego używasz do logowania się na yahoo, prawdopodobnie już tam się pojawił automatycznie. W polu Hasło wklepujesz swoje hasło. Co do tekst poniżej i Logowania przy użyciu bezpiecznego uwierzytelnienia hasła, ja zaznaczyłam, sprawdzę co się będzie działo, sprawdziłem, nic ciekawego się nie dzieje. Klikasz Dalej

Krok 7. Zakończ.

Krok 8. Pozostało okno Konta internetowe, klikasz na zakładkę Poczta, klikasz na swój email (podświetlić, zaznaczyć) będzie widoczne: pop.mail.yahooo.com i klikasz na przycisk Właściwości. Pojawia się nowe okno.

Krok 9. Widać 5 zakładek, 1 zakładka – Ogólne, możesz zmienić nazwę pop.mail.yahoo.com np. na Praca lub Dom, jak uważasz.

Krok 9a. Przechodzisz do zakładki Serwery, na samym dole jest Serwer wymaga uwierzytelnienia, robisz ptaszka w polu obok, klikasz Ustawienia i się upewniasz czy serwer poczty wychodzącej używa tych samych ustawień co serwer poczty przychodzącej czyli najkrócej mówiąc (pisząc) pierwsza opcja musi być zaznaczona. Klikasz OK.

Krok 9b. Omijasz zakładki: Połączenia i Zabezpieczenia i przechodzisz do ostatniej zakładki Zaawansowane. Dla poczty wychodzącej klikasz bezpiecznie połączenie SSL i wpisujesz wartość 465, nie odwrotnie bo OE sam ustali wartość domyślną. Dla poczty przychodzącej POP3 nie klikasz na bezpieczne połączenia SSL a tylko wpisujesz samą wartość 995. Nie wiem dlaczego tak jest, że poczta wychodząca wymaga bezpiecznego połączenia a przychodząca nie, taki kaprys Yahoo.com

Jeśli chcesz aby kopie wiadomości przychodzących pozostawały na serwerze to na samym dole owej zakładki (zaawansowanie) jest opcja, Pozostaw kopie wiadomości na serwerze i tam masz jeszcze opcje do wyboru, wedle twego uznania, ja osobiście ich nie zaznaczam, wole mieć te kopie na serwerze, na wszelki wypadek, nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się potrzeba formatowania komputera.

Już prawie koniec, klikasz Zastosuj i Ok.

Zauważyłem, że podczas odpalania OE automatycznie włącza się Messenger – nie korzystam i nie cierpię tego programu. Jeśli chcesz aby się nie włączał podczas startu OE, klikasz na Narzędzia i Opcje.

W zakładce Ogólne odznaczasz aby MS Messenger nie włączał się razem z OE czy tam Automatycznie logował się do MS Messenger.

W tej zakładce możesz również ustalić co jaki czas poczta może się sama odbierać, ale zanim ustawisz czas na jakiś krótki np. co 1 min. Zrób test czy można wysłać i odebrać wiadomość z tak skonfigurowanego Outlook Express.

Mnie osobiście wszystko działa, jeśli pojawiły by się jakieś problemy jest możliwość odpisania

Pozdrawiam Paweł

Przepraszam za literówki lub ew. błędy, nie ma ludzi doskonałych ani takich programów :)

Woli ścisłości nie wiem dlaczego w Outlooku z Officea wymaga się Bezpiecznego połączenia SSL dla POP3 i SMTP a w Outlook`u windowsowym SSL zaznacza się tylko dla SMTP, nie mam najmniejszego pojęcia, może ktoś to wyjaśni. Zaznaczę że jak nie miałem SSL dla POP3 dla Outlook 2003 to nie chciał mi poczty wysłać, natomiast Outlook "okienkowy" pocztę mi wysyłał bez zaznaczonego SSL dla POP3

jeśli pojawią się wątpliwości piszcie [email protected] pomogę na tyle na ile będę mógł (czyt. umiał)

Pozdro Palo99</b>

0

najgorszy program jaki kiedykolwiek widzialem lipa na maks. trzeci raz go instaluje i staram sie ustawic. za takie programy powinno sie surowo karac!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-[

0

spoko dopiero po waszych postach mogłem skonfigurować pocztę na Outlooku

0

Dzieki wielkie tez sie meczylem z konfiguracja yahoo z tym ze na innego klienta (foxmail) , ale pomogliscie za co dziekuje serdecznie !
:]

0

Witam ponownie - trochę odgrzebie temat

Ponownie do mnie napisano, kochani jeśli macie jakiś problem piszcie śmiało, lecz apeluje piszcie konkretnie z czym macie problem, ja jasnowidzem nie jestem, nie wiem co wam źle funkcjonuje

Co do klientów pocztowych są gusta i guściki o których się nie dyskutuje, jednym się podoba Polonez innym Mercedes - wolna wola czym jedziesz :D

Poniżej wrzucam sklejony, poprawiony i uaktualniony poradnik konfiguracji poczty Yahoo.pl dla MS Outlook

Tekst przekopiowany z forum i z naniesionymi poprawkami

Uwaga! korzystam z poczty Yahoo! z domeną .pl

  1. Logujesz się do poczty Yahoo! przez przeglądarkę

  2. po prawej stronie jest link Opcje, klikasz

  3. okno jest podzielone na 2 kolumny (duże) Spam oraz Zarządzanie. W kolumnie Zarządzanie znajdujesz Tytuł-link Dostęp przez POP i przesyłanie wiadomości dalej, klikasz

  4. Przekierowuje Cię do nowego okna

  5. Przy opcji Dostęp przez WWW i POP zaznaczasz tą opcję i zapisujesz butonem u dołu okna ZAPISZ

  6. W kreatorze Outlook wpisujesz swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail, nazwa użytkownika (ja wpisałem całą, wraz z @yahoo.pl), hasło.
    w Serwer poczty przychodzącej (POP3) wpisujemy pop.mail.yahoo.com
    a w Serwer poczty wychodzącej (SMTP) wpisujemy smtp.mail.yahoo.com

6.a. Jeśli nie chcą co, lub też i chcą co zamkneliśmy kreatora, można kliknąć Narzędzia -> Konta e-mail, wybieramy Dodaj, reszta już wg. małego kursiku :)

  1. klikamy button Więcej ustawień .... Otwiera się okno Ustawienia internetowej poczty e-mail

  2. w zakładce Zaawansowane. Dla POP3 i SMTP używamy bezpiecznego połączenia SSL i wpisujemy wartości 995 dla POP3 i 465 dla SMTP
    Pamiętajmy najpierw zaznaczamy opcje SSL a później wpisujemy wartość, jeśli zrobimy odwrotnie Outlook zamieści wartości domyślne czyli 110 i 25

  3. Jeśli chcemy aby odebrana poczta pozostawała na serwerze trochę niżej zaznaczamy Pozostaw kopie wiadomości na serwerze

9a. w zakładce Serwer Wychodzący, stawiamy zaznaczenie (tzw. ptaszka) przy Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia, wtedy aktywuje się pozostała się część zakładki, wtedy stawiamy zaznaczenie przy Użyj tych samych ustawień co mój serwer poczty przychodzącej.
jeśli zapamiętaliśmy hasło przy tworzeniu konta email w kreatorze Outlook, odbieranie i wysyłanie będzie się odbywać przy braku wpisywania hasła za każdym razem

  1. klikasz ok, później kończysz działalność kreatora i już

jeśli są jakieś pytania i wątpliwości - odpowiadam, nieraz z małym poślizgiem czasowym

btw. przepraszam za możliwe błędy stylistyczne, literówy i orty - tych ostatnich staram się unikać :)

Pozdrawiam
Paulo99

[email protected]

0

Dzieki za pomoc - udalo sie!!!!

0

A czy ktoś wie jak skonfigurować Outlooka 2003 do współpracy z rocketmailem? (rocketmail.com) niby domena należy do Yahoo ale ich ustawienia działają, a z wewnętrznej pomocy rocketmaila, nie moge uzyskać danych konfiguracyjnych, proszę o pomoc.
PC

0

Czyli jak mam pocztę yahoo.com, nie mam szans na skonfigurowanie pod outlookiem. Czy jednak jest jakaś szansa?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1