Imei i zmaina softu w Samsungu C100

0

Mam pytanie. Czy po zmianie softa w telefonie (w moim wypadku Samsungu c100) zmienia się kod Imei, czy nie? Bo ja juz w końcu nie wiem,bo jedni mówią że się zmienia a inni że nie. Mam oryginalny telefon z gwarancją, ale nie moge tego sprawdzić w tej chwili... ukradli mi ten telefon, i właśnie nie wiem czy zablokowanie go na policji (bo teraz można blokować telefony podając kod Imei 8-0) zablokuje mój telefon?

0

To czemu nie pytasz w salonie albo na policji a tu? :) Tam dostaniesz szybszą i rzetelniejszą odpowiedź.

P.S.
W sumie, to jest jeden plus tej kradzieży.. będziesz miał lepszy telefon.. bo chyba każdy inny jest lepszy od tego kolorowego, błyszczącego, ćwierkającego badziewia...

0

Ja to wiem, i telefon moge im podarować. Jednakże najbardziej mi zależy na mojej karcie SIM, na której mialem dosyć dużo numerów telefonów. Wiem że moge zrobić kopię tej karty, no ale przecież numerów już nie będzie :(

Ale już wiem kto mi ukradł ten telefon. Teraz wystarczy nasłać policję i sprawa załatwiona :)

0

Nie, przy zmianie softa nie ma prawa się zmieniać numer IMEI. Ale przy odpowiednich modyfikacjach i to jest niestety możliwe.

Co do numerów z karty SIM - synchronizacja z komputerem jest genialną sprawą jednak - teraz wszystko jest i w telefonie i na kompie - polecam to rozwiązanie, zwłaszcza przez Bluetooth :) Ale to tak nawiasem :)

0
Ktos napisał(a)

Nie, przy zmianie softa nie ma prawa się zmieniać numer IMEI. Ale przy odpowiednich modyfikacjach i to jest niestety możliwe.

Oni są zaglupi na to, zeby to zmienić :)

Co do numerów z karty SIM - synchronizacja z komputerem jest genialną sprawą jednak - teraz wszystko jest i w telefonie i na kompie - polecam to rozwiązanie, zwłaszcza przez Bluetooth :) Ale to tak nawiasem :)

Zrobie to następnym razem ;/

0

jeżeli chcesz aby policja wysuneła wniosek zablokowania IMEI telefonu to musisz im przedstawić bodajże rachunek za telefon czy tam inne papiery ;] ale skoro znasz już sprawców to sprawa załatwiona, jednak co do odzyskania telefonu lub karty sim to szanse raczej znikome, szczególnie co do tego drugiego

//dopisane

Oni są zaglupi na to, zeby to zmienić

oni moze tak, ale jeden (glupi ) moze krasc telefony a drugi ("mondry") moze im zmieniac IMEI, niekiedy takie buce glupie i madre ze soba wspolpracuja ;]

0

kazdy telefon posiada przynajmniej dwa numery IMEI (takie same,ale zapisane w roznych miejscach)
Policjanci sprawdzaja ten z *#06# i na obudowie, te dwa mozna zmienic :) ale jest jeszcze jeden (ukryty przez producenta)

0

Byłem już na policji, dali mi taki świstek papieru z którym ide do idei blokują telefon. A co do tego IMEI to powiedział mi koleś, że wiedzą już że ktoś łamie te kody, tzn. że robi że telefon nie ma żadnego wtedy... coś mi się wydaje ze producenci tak ukrywają ten ukryty numer, że nawet policja o nim nie wie, a może tylko udają że nie wiedzą :0

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1