Pobieranie adresu DNS

0

Czy da się (i jeżeli tak to w jaki sposób) pobrać adres serwera DNS dla dowolnego serwera w sieci ?

0

sprobuj uzyc whois

np whois pnd.pl
:)

0

pobrać adres serwera DNS dla dowolnego serwera w sieci

Nie bardzo nawet rozumiem problem, bo widzisz sprawa rozwiązywania nazw, to sprawa wewnętrzna każdego komputera/systemu, dns jest albo przydzielany z dhcp, albo wpisany na sztywno. Ale nie znam żadnej usługi, która zwracałaby z jakich to dnsów korzysta dany komputer, bo i nawet ze wzgledu bezpieczeństwa byłoby to cokolwiek głupie (podszyć się pod dns i skierować wszystkie nazwy na jakiś agresywny serwer, logować hasła, zwracać strony z trojanami i tak dalej) ;]

0

Hmm być może to ja źle sformułowałem pytanie :/ . Problem dotyczy rejestracji aliasu dla strony na www.art.pl. Wymagaja tam podania 2 serwerów DNS. Ale skąd mam wziąć te serwery jeżeli korzystam z darmowego konta np. na lycos.co.uk, albo jakiegoś innego ?</url>

0

w takim wypdku poszukaj sobie darmowego DNSa na którym będzeisz mógł sobie zaparkować domenkę. Bo jak ci nie podają DNSów to znaczy żę go ukrywają i nie możesz z niego skorzystać.

Porządne konta (nawet darmowe) umozliwiają parkowanie domen na ich serwerach DNS.

W google "free dns hosting" i po sprawie ;)

0

polecam http://afraid.org
albo cos na stronach SHG (Projekt Beetha)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1