Ten sam program pod WIN i pod LINUXa

0

Cześć.

Mam takie pytanie do Was: w katalogu Delphi/Demos/Coolstuf jest przeglądarka webbrows... chodzi o to, że chciałbym, zrobić takie samo coś tyle że pod linuxa. Tzn. czy to duży problem dla kogoś oczywiście obytego w tym temacie? Czy da sie np. skorzystać z tych samych źródeł żeby skompilować to na linuxa.

dzieki

0

możesz spróbować wine, ale takie numery jak przeglądarka, to najlepiej oprzeć na GECKO, tyle że wtedy programów skompilowanych na windozie nie uruchomisz na linuxie pod wine, tylko musisz kompilować oddzielnie źródła na linuxie i na windozie

0

Użyj CLX - - ale tam nie mam Webbrowsera - więc akurat tej przegladarki nie skompilujesz potem w Kylixie....

0

Jak juz to ktos napisal to nie da sie tego skompilowac bo WebBrowser to jest tak naprawde IE i to jest ActiveX o ile cos mi sie nie zamerdalo :) i to siedzi w windowsie :) A jesli chodzi o skompilowanie pod windowsem i odpaleniem przy pomocy wine to powino pojsc :)

0

To z IE nie przejdzie pod Linuksem :D
Możesz do Wine'a zaaplikować patch, który podpina Mozillę pod ActiveX'a IE - ja tego nie próbowałem.

0

Podsumowując:
Możesz skompilować program z Delphi za pomocą Kylixa, ale jeśli korzysta z komponentu typu ActiveX (czyli m.in. TWebBrowser) to bez kombinowania nie przejdzie. Możesz natomiast użyć komponentów wykorzystujących do tego celu Mozillę albo Netscape'a.

0

(...)ale jeśli korzysta z komponentu typu ActiveX (czyli m.in. TWebBrowser) to bez kombinowania nie przejdzie. Możesz natomiast użyć komponentów wykorzystujących do tego celu Mozillę albo Netscape'a.

W aplikacji CLX nie ma dostępu do ActiveX - a jeśli zrobi program z wykorzystaniem VCL - to nie skompiluje go pok kyliem... Wniosek - robisz sobie GUI w CLX w Delphi, opisujesz podstawowe funkcje... Zapisujesz projekt, robisz kopie - tobedzie dla windowsa -> dodajesz TWebBrowser i kodujesz wedle potrzeb... Potem w linuxie otwierasz pierwszą wersję (tą bez Webbrowser'a) dodajesz GECKO (Mozilla) i kodzisz- kompilujesz... Masz dwa programy - win / lin

0

Spin, po co tak kombinować? Piszesz program w CLX, wstawiasz Gecko i kompilujesz pod czym chcesz z Windowsem włącznie :). IE można całkiem olać. A na wypadek, gdyby ktoś nie miał Mozilli, to DLL Gecko można dołączyć, nie jest duży.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1