[dos] Potrzebuje szybkiej pomocy !!

0

cześć ... mam problem ... nie miałem się do kogo z nim zwrócić to zwrócę się do was. Chciałem sformatowac dysk i nie mogę pisać ":" tylko zamiast ":" wyskakuje mi litera "Ł"
W pliku "c:\autoexec klawiature ustawiłem na numer 4. Gdy uruchamiam kompa w trybie ms dos wszystko działa poprawnie. Natomiast gdy uruchamiam z dyskietki startowej i włączam z obsługą cd - rom to nie mogę pisać ":" dlaczego ? ktoś mi pomoże ?
z góry dzięki ..
pozdrawiam

0

Ustawioną masz polską klawiaturę. Wystarczy znaleźć ":", to jest chyba CTRL+"." (kropka) ale nie jestem pewien !

0

ok. ale jak zrobić żeby każdy klawisz odpowiadał każdemu tak jak jest normalnie ?
P.S w windzie mam ustawioną klawe ploski-programisty ( czy jakoś tak ) :-)

0

wywal wszystko co dotyczy klawiatury z autoexec.bat i config.sys i bedzie dzialac dobrze

pozdrawiam wojta$

0

to bedzie chyba klawisz (nie jestem pewien sprawdz) , . / + SHIFT , ktorys z tych

0

zmień w cinfig.sys na dyskietce na keybrd4.sys
i przekopiuj plik keybrd4.sys z C:Windows\command na dyskietkę
<font size="5">lub ustaw pod windowsem klawiaturę polską programisty i utwórz nową dyskietkę startową</span>.

0

zrób tak jak radzi mirekpil. ale ustawienie polski progrmisty i ponowne stworzenie dyskietki nic ci nie da - nie działa :(.

0

W pliku config.sys na dyskietce startowej zmień wpis w sekcji COMMON:
install=keyb.com pl,,keybrd2.sys
na:
install=keyb.com us,,keybrd2.sys

Możesz to zrobić (w dosie) programem MS-Dos Editor:
edit a:\config.sys

Pamiętaj, że masz zamienione miejscami "Y" i "Z" ;)

0

Ludzie nie kombinujcie!
Wystarczy wcisnąć Ctrl+Alt+F1 , aby mieć to z powrotem( nie ma wtedy polskich znaków) należy nacisnąć Ctrl+Alt+F2 i po kłopocie
To tymczasowo załatwi sprawę , a jeżeli chce się mieć na stałe normalne klawisze to rzeczywiście trzeba przestawić na stronę kodową nr.4 bodajże ale tu głowy nie dam , prostsze jest wciśnięcie tych trzech klawiszy
[hurra]

0

Człowieku tu chodzi o normalne znaki pod dosem a ty tu windowsowe kombinacje podajesz ...

0

Wiecie co to wszystko dobrze, ale jak trzeba na szybko to zawsze można wcisnąć Alt + 58 na klawiaturze numerycznej (bezpośredni dostęp do znaków ASCI), to powinno zalatwić sprawę.

0

ok już jest chyba z dwa tygodnie po formacie :-)
jakoś odnalazłem te ":" -)

0

Wiecie co to wszystko dobrze, ale jak trzeba na szybko to zawsze można wcisnąć Alt + 58 na klawiaturze numerycznej (bezpośredni dostęp do znaków ASCI), to powinno zalatwić sprawę.

Pewnie, tylko już łatwiej się nauczyć nowego układu klawiatury, niż zapamiętaćkody wszystkich klawiszy... :)

0

Wystarczy wcisnąć Ctrl+Alt+F1 ...

Człowieku tu chodzi o normalne znaki pod dosem a ty tu windowsowe kombinacje podajesz ...

Dla twojej inforamcji to JEST pod dosa, wiem bo sam tego używałem jak miałem podobny problem, a trzeba też przypomniec że Win został oparty na dosie , więc ta kombinacja może rzeczywiście byc myląca .. :d

0

No może troche za późno na sugestieale zrób sobie dyskietke startową pod WINme tam nie ma problemu z polska klawiaturą

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1