Da się zainstalować Linux z pendrive?

0

J.w. da się jakoś z pendrive czy potrzebuję jednak zewnętrznego napędu (komputer nie ma napędu CD)? Co do dystrybucji to Mint, albo Arch.

1

Da się; zresztą wystarczy wpisać linux pendrive (kto by pomyślał!) w Google, co powinieneś był uczynić przed założeniem wątku na forum.

0

Znalazłem opisy gdzie gość ma już zainstalowanego linuxa i robi z niego wersję botowalną na pendrive.

0

Nonsens - z Windowsa też bez problemu możesz, co zresztą nieraz czyniłem wykorzystując UNetbootin bądź Rufus. (pendrive'y z UNetbootina okazjonalnie odmawiały uruchomienia - z Rufusem zawsze wychodziło.)

0

Mająx już zainstalowanego Linuksa dużo łatwiej, jeśli np instalka to instalka.iso a pendrive to /dev/sdb to wystarczy w konsoli wpisać to:
cp instalka.iso /dev/sdb

0

Linux Mint i Manjaro ma program usbiso do wypalania obrazów na pendrive.

0

Da się, ale nie zawsze chce to działać.
Mnie się udało wystartować lapka z karty SD, z pena nie chciało.

0

Czyli pozostaje ogarnąć sobie napęd zewnętrzny

0

Spróbowałeś wykorzystać w końcu pendrive'a?

0

Universal-USB-Installer-1.9.6.8.exe
Poszukaj tego.

0

Ja korzystam z programu easy2boot. Po zainstalowaniu tego na pendrive można wrzucać do niego pliki ISO (kopiuj i wklej bez jakichś specjalnych dodatkowych operacji) i z listy wybierać, który ma się bootować. Działa jak wirtualny napęd IODD albo ZALMAN i też ma specjalny folder _iso, ale w tym przypadku to jest rozwiązanie programowe, a nie sprzętowe. Do tej pory bootowałem różne wersje Windowsów, Hiren's Boot i Paragon Recovery i nie miałem z tym problemów.

0

Jest taki program multisystem możesz mieć na pendrive kilka systemów.

0
  1. Zrób pendrivea odpowiednim programem. Wyżej użytkownicy podali całą listę programów. Pendrive ma mieć flagę startu, oraz wpisany boot sektor, dlatego w linuxie można takie rzeczy wykonać bardzo prosto (polecenie dd).
  2. Ustaw w biosie start z pendrivea lub w czasie startu systemu wciśnij "boot menu", zazwyczaj F12 i wybierz z listy pendrivea.

W przypadku, gdy jest to starszy komputer, może nie posiadać takiej opcji bootowania i wtedy ratuję cię napęd optyczny lub zainstalowanie systemu (z przełożeniem dysku), ewentualnie boot lan.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1