Smartfon bez androida

1

Jaki smartfon bez androida polecacie?

Android poza tym, że ma dużo aplikacji jest po prostu zły.
Być może jeszcze jakby crapware od szajsunga nie miał to byłby znośny, ale to co mam teraz(note 3) jest zwyczajnie kijowe.

Niby procek 4x2,3Hz i 3GB ramu, a działa to wszystko tak samo "szybko" jak nokia n73(sic!)
Ostatnio nawet budzik mi się zawiesił i nie zadzwonił, ale komunikat wyświetlił, tak, że musiałem telefon restartować.
Kiedyś jak wyszła aktualizacja to później innej rady nie było niż zresetować czyli straciłem wszystkie dane.

Ogryzka nie chcę, bo nie trawię tego ich podejścia, i nie chcę być kojarzony z jego użytkownikami.

Czy ktoś z was używa telefonu na windowsie, ubuntu lub innym systemie i może go polecić?

Dodam, że fajnie jakby nie był od note3(5,7'' FHD) mniejszy.

0

Schowaj stereotypy w kieszeń i weź iPhone. Nie będziesz żałował.

0

Ja mogę polecić BlackBerry na BBOS 10, o ile potrzebujesz sprzętu do komunikacji, zaś brak natywnych aplikacji oraz częstych aktualizacji systemu Ci nie przeszkadza.

Windows wydaje się gorszym wyborem, bo na BBOS przynajmniej można odpalać apki androidowe, więc potencjalnie jest więcej dostępnego softu niż na Windows.
Możesz też szukać czegoś na Sailfishu, Jolla już nie sprzedaje, ale jacyś dalekowschodni producenci coś mają w ofercie, nie wiem tylko jak z dotstępnością w naszej części świata.

0

Zależy co potrzebujesz. Ja od czerwca mam lumie 650 i to co oferuje windows 10 jest wystarczające dla mnie, jedynie sobie doinstalowałem nawigacje. Aktualizacje są i się nie wiesza + kafle które na fonie są wygodne.

0

Android po drobnej customizacji działa bardzo sprawnie

0

CyanogenMod do Androida i telefon dostaje drugie życie. Gdybym miał używać samsunga z tą ich badziewną nakładką to byłbym tak samo sfrustrowany jak ty.
A poza tym to polecam iPhona, najmniej problemów.

0

W sumie to nie napisałem do czego używam.

W kolejności od najczęstszych:
0. Google Authenticator

  1. Rozmawianie/pisanie
  2. Nawigacja
  3. YouTube
  4. Chrome
  5. 2048
  6. Lupa
  7. Skaner kodów allegro
  8. Latarka
  9. Zdjęcia/filmy

W tym telefonie to strasznie upierdliwe, ale jakby na innym się dało sensowniej, to konsola linuksowa z ssh i openvpn byłaby czymś genialnym, bo telefon byłby dla mnie terminalem do odpalania skryptów na zdalnych systemach i monitorowania ich.
To by wtedy wskoczyło na miejsce 3.

@shagrin
W sumie to może i coś w tym ogryzku jest, ale trochę się obawiam(już pewnie irracjonalnie) jakichś ich fanaberii.
Nie wiem nawet co to może być, ale i tak się obawiam :)
Poza tym mam za dużo(3) znajomych z tymi telefonami którzy pod tym względem są imo fanatykami i na prawdę nie chcę do tego grona być zaliczanym.
Tak z perspektywy usera Androida i BB a teraz ogryzka, to co ci w ogryzku najbardziej przeszkadza?

@somekind
Sailfisha właśnie szukałem, ale nic nie znalazłem konkretnego, ale to chyba za bardzo niszowe, więc jak cokolwiek się zepsuje to jestem sam.
BB wydaje się ciekawy, i na pewno chodzi płynniej niż android, ale ten brak aktualizacji mnie trochę zastanawia. Muszę sobie poczytać o ilości znalezionych błędów bezpieczeństwa i porównać.
W sumie to nexus ma mozliwość zainstalowania Sailfisha, a i sam android też jest bez syfu więc może da go używać( ? ).

@mr_jaro
No właśnie się zastanawiam, że po co mi taki mocny smartfon jak i tak działa wolniej niż ten na windowsie, bo jest źle zaprojektowany.
Aplikacji tez nie używam nie wiadomo ilu więc muszę zwyczajnie popatrzeć cyz są te których używam i chyba już.

@czysteskarpety
Jak na debianie nawet lubię się w konfigach grzebać, to w androidzie dostaję białej gorączki i szewskiej pasji jak coś mam pozmieniać.
Mam niby roota, ale dalej, ten system jest paskudny strasznie.
Pousuwałem trochę crapware, to jakiś proces mi go zainstalował znowu.
F it, F android.

@MiL
Nie na na mój telefon cyjana rozsądnie działającego.

0

Tak z perspektywy usera Androida i BB a teraz ogryzka, to co ci w ogryzku najbardziej przeszkadza?

Nowy iOS10 ma inny sposób odblokowywania telefonu. Zamiast slide, ma click, wiec czasem zanim czytnik linii załapie (w przypadku mokrych rak np) kilka razy kliknę i zaczynam się irytować, ze dalej jest zablokowany. Sporadycznie się to zdarza, no ale to jedyna rzecz, która mi przeszkadza. Oczywiście problem nie występuję jeśli nie używa się czytnika linii.

Chciałam jeszcze wspomnieć bardzo dobry serwis (przynajmniej z mojego doświadczenia) - kiedy zepsuło mi się gniazdo słuchawek w jednym telefonie, bez żadnego przeciągania wymienili mi telefon.

0

Tak sobie jeszcze przypomniałem, że bardzo miło by było jakby system nie wciskał mi na siłę całej masy aplikacji których i tak nie będę używać, albo żeby przynajmniej dało się je usunąć.

@shagrin
Thx. Jeszcze takie pytanie, czy da się pousuwać wszelkie aplikacje które nie są potrzebne?

0

moją lumie kupiłem z allegro bo była sporo tańsza niż w sklepie, okazało się, ze była brandowana z orange. Bez problemu wszystkie te apki usunąłem zostało tylko powitanie przy włączaniu.

0

Miałem przez chwilę Lumię nawet nie pamiętam którą, ale wróciłem do Androida, bo jednak więcej aplikacji, lepiej dopracowany system. Lubiłem kafelki w Microsofcie, no ale jednak nie ma to jak Szajsung :D

0

Cyanogen mod lub flagowiec za 2000zł i nic nie będzie się wieszać.

0

Czy ja wiem czy z flagowcem za 2k się nie będzie wieszać.. Ja mam Samsunga S7 z kwietnia i o ile do płynności systemu nie mogę się przyczepić bo jest idealna, tak samo do baterii to jednak coś zepsuli bo potrafi się restartować kilka razy dziennie. Znajomy ma ten sam model i oboje mamy takie problemy od samego początku, żadne aktualizacje i hardresety nie pomagają.

0

Polecam zostać przy Androidzie, tylko zmienić markę. Używam od 2 lat HTC M8 i nie pamiętam żeby się zaciął. Obudowa metalowa także upadki na kostkę/beton/<wpiszcochcesz> nie robią na nim wrażenia. Nie jestem na bieżąco, ale zdaje mi się, że wychodzi teraz M10. Przejdź się do salonu i weź do ręki Samsunga i któregokolwiek HTC M(8/9/10) i sobie porównaj jak leży w dłoni plastik a jak aluminium. Nic nie trzeszczy, nic nie pęka.

0

To ja nie wiem co wy z tymi telefonami robicie, ja tylko odblokowuję root, xposed, greenefy, jakiś min manager do szybszego ubijania aplikacji, titanium backup do kopii i zamrażania apek i wszystko fruwa, nawet nie trzeba instalować Cyano aby nie ryzykować uceglenia

0

Zawsze możesz wgrać odinem CyanogenMod, Replicant lub wybrać z systemami WebOS, FirefoxOS, Ubuntu One piszesz w nich aplikacje w JavaScript, Pythonie a zazwyczaj w C++11 i QT.
www.replicant.us/
www.cyanogenmod.org/
www.openwebosproject.org/
https://www.mozilla.org/pl/firefox/os/devices/
https://one.ubuntu.com/

0
Krwawy Pomidor napisał(a):

Jaki smartfon bez androida polecacie?

Android poza tym, że ma dużo aplikacji jest po prostu zły.
Być może jeszcze jakby crapware od szajsunga nie miał to byłby znośny, ale to co mam teraz(note 3) jest zwyczajnie kijowe.

Niby procek 4x2,3Hz i 3GB ramu, a działa to wszystko tak samo "szybko" jak nokia n73(sic!)
Ostatnio nawet budzik mi się zawiesił i nie zadzwonił, ale komunikat wyświetlił, tak, że musiałem telefon restartować.
Kiedyś jak wyszła aktualizacja to później innej rady nie było niż zresetować czyli straciłem wszystkie dane.

Pozwolę sobie sprostować coś. Nigdy w życiu nie widziałeś Androida. Widziałeś tylko gówniany system od Samsunga, daleko spokrewniony z Androidem. Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa Android to wyjścia masz dwa:

  • Kupić Nexusa
  • Kupić jeden z telefonów z tej listy: https://download.cyanogenmod.org/?type=snapshot skasować fabryczny gówniany system (nawet lepiej tego gówna nie uruchamiać) i wgrać Cyanogenmoda. Wymaga to niestety minimum wysiłku intelektualnego.

Słyszałem też wiele dobrego o sprzęcie Xiaomi - jest już oficjalna dystrybucja w Polsce - system to Miui, który wyglada i działa praktycznie tak samo jak iOS.

0
Krwawy Pomidor napisał(a):

Jaki smartfon bez androida polecacie?

Android poza tym, że ma dużo aplikacji jest po prostu zły.
Być może jeszcze jakby crapware od szajsunga nie miał to byłby znośny, ale to co mam teraz(note 3) jest zwyczajnie kijowe.

Niby procek 4x2,3Hz i 3GB ramu, a działa to wszystko tak samo "szybko" jak nokia n73(sic!)
Ostatnio nawet budzik mi się zawiesił i nie zadzwonił, ale komunikat wyświetlił, tak, że musiałem telefon restartować.
Kiedyś jak wyszła aktualizacja to później innej rady nie było niż zresetować czyli straciłem wszystkie dane.

Ogryzka nie chcę, bo nie trawię tego ich podejścia, i nie chcę być kojarzony z jego użytkownikami.

Czy ktoś z was używa telefonu na windowsie, ubuntu lub innym systemie i może go polecić?

Dodam, że fajnie jakby nie był od note3(5,7'' FHD) mniejszy.

Kupuj dalej Srajsungi a potem płacz że Android muli.
http://www.spidersweb.pl/2016/10/google-pixel-xl.html

System działa niewyobrażalnie płynnie. Czasem mam wrażenie, że Google’owi udało się wejść na poziom, który nie jest dostępny nawet w najdroższych Samsungach.
Czas reakcji na dotknięcie ekranu jest wręcz zerowy. Tak właściwie każdy element systemu imponuje szybkością: uruchamianie i przełączanie aplikacji, czy włączenie aparatu.

Tyle w temacie o tym, jak działa Android. Podkreślam - tak działa Android, a nie jakieś g**no wysrane przez Samsunga

0

@Ostatnie 2
Polecam przeczytać całość, a później przemyśleć czy wasze odpowiedzi były jakkolwiek związane z tym o co pytałem.

0
Biały Orzeł napisał(a):

Sailfisha właśnie szukałem, ale nic nie znalazłem konkretnego, ale to chyba za bardzo niszowe, więc jak cokolwiek się zepsuje to jestem sam.

Jest społeczność, i to raczej ludzi, którzy siedzą w branży, więc w razie czego podzielą się wiedzą, no i otwarty system, w którym możesz sobie dłubać nawet sam.

Co do Sailfisha jeszcze: https://www.turingphone.com/ - to wygląda ciekawie, niby rozszedł się preorder, ale w sumie, to nie wiadomo, co dalej.

BB wydaje się ciekawy, i na pewno chodzi płynniej niż android, ale ten brak aktualizacji mnie trochę zastanawia. Muszę sobie poczytać o ilości znalezionych błędów bezpieczeństwa i porównać.

Powodzenia w szukaniu. :)

W sumie to nexus ma mozliwość zainstalowania Sailfisha, a i sam android też jest bez syfu więc może da go używać( ? ).

Nie mam pojęcia, od Androida trzymam się z daleka. No, i z postów kolegów wyżej można wyciągnąć wniosek, że Ty chyba też tylko sam o tym nie wiesz. ;)

Ogólnie jest słabo - na rynku praktycznie zostały dwa systemy, każdy ma więcej wad niż zalet, a naprawdę sensownych i bezkompromisowych alternatyw nie widać. I niby jesteśmy cywilizacją...

1

Ogólnie jest słabo - na rynku praktycznie zostały dwa systemy, każdy ma więcej wad niż zalet, a naprawdę sensownych i bezkompromisowych alternatyw nie widać. I niby jesteśmy cywilizacją...

Dla przeciętnego konsumenta ilość apek do pierdzenia jest ważniejsza niż stabilność, prywatność i bezpieczeństwo danych.

*I niby to epoka informacji...

0

Ja od lat używam windowsa phone i jestem zadowolony. Miesiąc temu rozwaliłem swój telefon i na szybko musiałem coś kupić, padlo na Lumię 550 za 399 PLN, i mówiąc szczerze nie narzekam na jakość i szybkość działania. Zauważam, że ma słabsze parametry w porównaniu do mojej poprzedniej Lumii, ale po miesiącu stwierdzam, że chyba przerzucę się na tę półkę cenową, bo po co przepłacać... Mi wystarcza.

0

Jakie macie opinie o nowym iphone 13?
Zastanawiam sie nad zakupem 13 pro max albo 13 pro. Może ktoś użytkuje?

2

@pioterben: no tutaj mógłby się wypowiedzieć @cerrato, bo jest fanem rozwiązań Apple 😁

A tak całkiem serio, to nie podałeś żadnych wymagań tylko - czy warto.
Dla mnie nie warto i nie dlatego, że uważam go za badziewie, tylko dla mnie iOS to ograniczony system, który nakłada sztuczne ograniczenia po to aby Apple mogło jak najwięcej na Tobie zarobić jeszcze Ci wmaeiajac, że to mega super bezpieczny system 😆

Tutaj masz przykladową recenzję. Przeczytaj, zobacz czy spełnia twoje potrzeby i kup.

1

Być może jeszcze jakby crapware od szajsunga nie miał to byłby znośny, ale to co mam teraz(note 3) jest zwyczajnie kijowe.

To na zasadzie "miałem kiedyś poloneza, był beznadziejny, więc nie chce żadnego samochodu z silnikiem benzynowym" :p To, co napisałeś to jest totalna bzdura.

Aczkolwiek w pełni cię rozumiem, sam mam alergię na te wszystkie syfy dodawane przez producentów. Na szczęście są modele z czystym Androidem - np. Motorola. Serdecznie pozdrawiam z G8 Power ;)

0

Oba sa dobre. Najlepiej bedzie po prostu wybrać się do salonu i zobaczyć, ktory Ci lepiej leży w ręce. Wiadomo, ze preferencje są rózne i jedna osoba woli smartfony mniejsze, druga osoba woli większe. Sam obecnie mam iphone 13. Aczkolwiek wybrałem mniejszą wersję, bo mam ipada. I nie chodzę w marynarkach tak więc nie mam wiele miejsca w kieszeni,aby zmieścić iphone 13, który jest nieco duży.
Jak dla mnie iphone 13 jest zbyt duży, oglądalem w salonie i śwadomie sie na niego nie zdecydowałem. Zresztą sam model pro został powiększony i iphone 13 pro nie ma takiego małego ekranu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1