Ładowanie laptopa

1

Witam

Mam pytanie do kogoś kto jest biegły w elektronice. Obecnie pracuję na laptopie, który mało co jest używany outdoor i praktycznie cały czas jest podłączony do prądu. Jak sprawdziłem dzisiaj baterię to: 97% available (plugged in, not charging). Ktoś mi wspomniał, że bateria powinna być rozładowywana i ładowana a jak jest ciągle podłączona do prądu to traci swoją żywotność i się zużywa. Czy to prawda ?

0

Prawda.

1

Bez przesady, rozładuj go raz na tydzień i mu to wystarczy.

0

Twój wynik jest dobry, chyba że laptop jest niedawno kupiony. Ustaw sobie maksymalne naładowanie baterii na około 60%, a raz na 3-4 tygodnie ustaw ładowanie do 100%, a potem odłącz zasilanie i korzystaj z baterii aż do rozładowania. Bateria mniej wtedy traci na sprawności jak nie jest naładowana cały czas w 100%. Ja tak robię i wear level baterii wynosi 3%, a laptop ma rok i jest dość intensywnie użytkowany na kablu. Zrobisz to albo w biosie, albo jakimś programem od producenta.

0

dziękuję za odpowiedzi.

1

a jak jest ciągle podłączona do prądu to traci swoją żywotność i się zużywa.

Możesz robić z nią różne fiku-miku ale po paru latach i tak będzie do niczego..
Niejeden flejm był na tym forum już na temat co należy a czego nie z baterią ;-)

0

Azarien, bateria po 2 latach nadaje się do wymiany, ale nie to jest tematem dyskusji - tylko jak jej nie zepsuć w 3 miesiące: )

0

Zarządzanie energią we współczesnych laptopach jest trochę bardziej rozbudowane i sprytniejsze niż jeszcze parę lat temu :). Skończyły się czasy wypinania baterii żeby zmusić do pracy z zasilacza i zmniejszyć ilość wykorzystywanych cykli baterii. U mnie na ogół w laptopie bateria jest na poziomie 95-97 % i nie ładuje się samoczynnie przy wpiętym zasilaczu. Modyfikowałem ustawienia planu zasilania ale resztą zajął się producent komputera i system (W10). Jak nie będziesz dzień w dzień zmuszał do wykonania pełnego cyklu to nie zajedziesz sprzętu w 3 miesiące.

0

jak nie korzystasz zostaw ją na jakieś 50-60% i wyciągnij, bateria się zużywa ponieważ jest non stop doładowywana, oczywiście takie cykle są inaczej liczone, ale jednak są

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1