jak uruchomić na smarfonie plik pobrany dla smmartfona na PC

0

Witam. Ze strony producenta pobrałem plik aktualizacji ? jako zip do smartfona
jednakże producent nie podaje w jaki sposób mam teraz ten plik zip na tym smartfonie sobie zainstalować.
Jestem programistą poczatkującym na androidzie w ogóle się nie znam. Moje zapytanie byłoby szersze jak bardzo dużej wiedzy potrzebuję by zaktualizować sterowniki chyba to są: mtk_sp_driver_1.5.zip. Proszę o wskazanie jakiegoś poradnika dostępnego w sieci, który by mi był niezbędny. Dziękuję. Mixi

0

Pierdu pierdu.
Konkretnie: jaki model telefonu, skąd dokładnie pobrałeś plik i w jakim celu, a nie lejesz wodę przez połowę postu.

0

konkretnie to ze strony: http://www.goclever.com/pl/wsparcie,c3/pobierz-oprogramowanie,a28.html?aic=8&aia=330&ail=33
dla goclever 350 smartfon pl
Sterowniki USB TETHERING prawie 9 MB jest do pobrania jeden plik: mtk_sp_driver_1.5.zip
który pobrałem na komputerze PC i nie mam pojęcia jak teraz do jakiej lokalizacji na smartfonie i w jaki sposób mam ten zip uruchomić aby sterowniki się poprawnie zainstalowały...
dziękuję za okazaną mi pomoc już teraz

0

Perełka? Daj sobie spokój z programowaniem, do tego trzeba mieć mózg. Wiesz, jakby ci to powiedzieć. To jakby początkujący kierowca kupił benzynę i próbował ją wypić.

0

ja tak ze dwadzieścia lat programuję w Cplusplus Csharp Visual Studio... no wiesz... trzeba mieć mózg rzeczywiście... ja tylko na androidzie niezbyt wiem czy działa dokładnie tak samo jak PC i jak bym mógł ewentualnie uruchomić jakiś z rozpakowanych plików który wszystkie pliki dalej użyje do aktualizacji na smartfonie... na miejscu lwa bym za bardzo tym mózgiem jednak się nie przechwalał... Jak programista wiele innych poza moją działka nie wiem i dlatego pytam ale to coś Ty podskoczył z radości to ciut lekka znaczy się przesada...Mixi

0

Jakiej aktualizacji, człowieku. Przeczytaj kilka pierwszych zdań w dokumentacji od Google, jak podłaczyć telefon i jak debuggowac aplikacje.

I przestań się błaźnić, programista musi mieć chyba otwarty umysł i wydaje się że zainstalowanie sterownika w Windows nie powinno być wyzwaniem.

0

w załączeniu jest obraz rozpakowanego pliku zip który mam przenieść na smartfon to podpowiedz mi do jakiej lokalizacji...
plik jak nazwa wskazuje jest aktualizacją sterowników głównie chodzi mi o bluetooth 4.0 czy da się rozpoznać przez smartfon tej słuchawki bluetooth zakupionej dziś w Lidl SilverCrest

pokaz dla potomnych jak wiesz jak tego czynu bohaterskiego dokonać a nie tylko cieszysz się właściwie niby z czego ? pozdrawiam Ciebie Mixi

0

obrazka z tego wszystkiego nie załączyłem przepraszam bardzo

producent pisze, iż jest to jednak nowy zestaw sterowników do smartfona sprzed kilku lat !

0

Przenieście to do perełek... ja wymiękam

0

Tego nie instalujesz na smartfonie, a na komputerze. Tutaj masz opis, w jaki sposób w systemie Windows doinstalowuje się sterowniki: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/all-drivers - gdyby to, co tam jest napisane było trudno ci zrozumieć, to pytaj o to co jest niejasne w opisie.

0

XXYY wielkie dzięki Ci za podpowiedź.

w pliku znajdującym się w pakiecie zip znalazłem:
The .dll files here are distributed by Microsoft Corporation as part of the Windows Driver Kit
(available at http://www.microsoft.com/whdc/resources/downloads.mspx) and included here as permitted by the Microsoft Software License Terms.

i byłem tamże...

podana przez Ciebie strona pozwoliła mi na przejście do pomocy dla Windows 10 poprzez link na samym dole tamże

jednak ja już wczoraj odkryłem, iż pobrany plik zip nie jest przeznaczony dla smartfona a dla usprawnienia ewentualnej komunikacji komputera PC...
ponieważ w tym pliku zip są pliki dll Microsoftu !

tak więc wielkie podziękowanie za pomoc...
jednakże ja poszukuję rozwiązania NIEWYKRYWANIA przez smartfon urządzenia bluetooth 4.0 jak mniemam...
na starym smartfonie sprzed kilku lat...

i jestem bardzo zdziwiony, gdyby się okazało, że nowa wersja bluetooth 4.0 nie byłaby kompatybilna z wcześniejszymi wersjami podobnie jak inne protokoły SATA czy inne...
i to mnie głównie zdziwiło !

odpowiem jeszcze temu lwowi , iż programista który na kilka lat ( 7-siedem ) pracował był prawie że bez dostępu do netu i innych nowoczesnych nawet urządzeń
nad bardzo ważną technologią to aby się może nawet z tego chcieć uśmiać... to ja powiem, że to Forum jest właśnie dla takich głupich zapytań gdzie po wielu latach powraca się do świata żywych z jakąś technologią własną i tylko kilka kwestii jak się okazuje jest jakiś niezrozumiałych i w tym celu szuka się pomocy w środowisku innych programistów ale nie żeby od razu być obiektem podśmiechujków !!! CO TO TO NIE !!!

wielkie dzięki raz jeszcze... idę za chwilkę do saloooonu kupić może nowego smartfona... przedtem sprawdzę czy może te słuchawki w ogóle są sprawne bo w BingWiadomości znalazłem artykuł: Fakt z 18 Kwiecień 2016:
Niemiecka jakość? Zapomnij. Szokujące dane gdzie opisane jest usterki nawet w Mercedesach !!!

1

Koleś, ale pierdzielisz od rzeczy.
Na początku coś o sterownikach do tetheringu, potem o zipkach od Microsoftu i jeszcze wplatasz fragment o tym, że programujesz od 20 lat (kogo to obchodzi? Any man who must say 'I am the king' is no true king.) - generalnie Twoje posty wyglądają jak zbiór bliżej losowych słów wyplutych przez średnio dobrze nauczoną sieć neuronową.

Napisz konkretnie co chcesz osiągnąć.

0

kupiłem wczoraj słuchawki bluetooth prawdopodobnie 4.0 w Lidl SilverCrest SBKO 4.0 A1
których jako urządzenia bluetooth prawdopodobnie 4.0 ?!
nie może wykryć smartfon goclever quantum 350

to jest stary dość sprzed kilku lat i chyba zaraz skoczę do sklepu po pierwsze sprawdzić czy te słuchawki są sprawne na innym smartfonie
to może kupię nowego smartfona przy okazji...
lub zwróce do sklepu Lidl te słuchawki bo już wcześniej pół roku temu kupiłem pojedynczą słuchawkę SilverCrest bluetooth która miała głuchy mikrofon
odbierałem co do mnie mówił rozmówca ale mój mikrofon był jakoby niepodłączony...
tak więc jestem już po przejściach z produktami tej firmy !!!

0

Znowu napisałeś post, którego 75% treści jest zbędne. Obyłoby się bez od to jest stary dość (...) do samego końca. Pomijam już fakt, że nie potrafisz budować zdań poprawnych gramatycznie (np. właśnie to to jest stary dość sprzed kilku lat). Przed naciśnięciem Wyślij odpowiedź przeczytaj swój post na głos mamie/dziewczynie/żonie/koledze i zapytaj czy rozumieją, co próbujesz przekazać.

których jako urządzenia bluetooth prawdopodobnie 4.0
http://www.lidl.de/de/silvercrest-bluetooth-kopfhoerer-sbko-4-0-a1/p212548
Nie trzeba znać języka niemieckiego, aby się domyślić, co oznacza Bluetooth®-Spezifikation: v4.0

Skąd wziąłeś pomysł na to, że zainstalowanie sterowników do tetheringu coś zmieni?

0

na stronie producenta smartfona dla goclever quantum 350 to chyba zrozumiałe, iż próbuję ustalić w pierwszej kolejności:

CZY SŁUCHAWKA bluetooth może połączyć się ze smartfonem

i są dwa podejrzenia: pierwsze słuchawka nie mryga niebieskie-żółte jak powinna wg instrukcji
druga ścieżka rozumowania to może smartfon ma zbyt starą ) niekompatybilną wersję protokołu bluetooth która powinna wsteczną kompatybilność zachować ?!
i stąd poszukiwanie na stronie producenta smartfona może nowych sterowników w tym bluetooth...

a jedyne co było do pobrania to widzisz na obrazku !

i machinalnie bez głębszej analizy próbowałem to wyodrębnione z zipa może uruchomić na smartfonie...

mam kilka dni trudnych i niezbyt ogarniam co się dzieje i robię może co bezmyślnie to fakt...

0

Nic nie rozumiem.

0

Jeżeli słuchawki nie są wykrywane to widocznie albo coś źle robisz albo są niekompatybilne z tym telefonem i nic na to nie poradzisz.

0

do producentów smartfona oraz słuchawki wysłałem wczoraj e-maile jak widać na obrazku
i czekam na odpowiedzi...
do sklepu mam kilka kilometrów - mieszkam poza miastem - i dlatego jeszcze sobie na to Forum zaglądam...

jednakże jakiś problem techniczny nie może mnie zakrzyczeć i na pewno za chwilę jakieś rozwiązanie wymyślę !

0

To ja programuje od 10 lat i poznałem w tym czasie 20 języków. A jak nie możesz rozpakować zipa to może zainstaluj sobie win rara z google play?

0

smartfon powiadomił mnie komunikatem, iż włączył pomyślnie bluetooth...
słuchawka wg instrukcji miała sama się przy pierwszej inicjacji próbować dogadać ze smartfonem mrygać niebieski-żółty na przemian...

i nic takiego nie nastąpiło...

w instrukcji pisze, jakoby pierwsze ładowanie akumulatorków miało coś koło 3 godzin... i myślałem, że to może być przyczyną ale skoro dalej pisze w instrukcji, że zgaśniecie diody żółtej jest dowodem pełnego naładowania akumulatorka w słuchawce a gdyby wyładowany to będzie mrygała żółta... czyli słuchawka ma zasilanie na wystarczającym poziomie do normalnej pracy
mryga jedynie niebieska dioda próbująca ? czyli wysyłająca sygnał rozgłoszenia ?!
ale smartfon nie wykrywa urządzenia bluetooth...

i nie wiadomo czy dioda w słuchawce tylko sama sobie mryga a może sygnału radiowego bluetooth nie nadaje...
lub smartfon nie łapie protokołu z podanych w instrukcji profili obsługiwanych przez słuchawkę: A2DP, AVRCP, HSP, HFP i tutaj wobec tego zacząłem rozglądać się za nowszymi sterownikami do smartfona na stronie jego producenta ...

programiści jak ja lubią dowiedzieć się czy w rozumowaniu Kolegi po fachu czasem nie ma braku logiki dlatego też próbowałem opisać czynności jakie wykonuję..

dla młodszych programistów, byłem konstruktorem elektronikiem w.cz kiedyś ze dwadzieścia lat... zanim przeszedłem do programowania...

0

Apeluję o wyrozumiałość dla kolegi powyżej. Zapewne ma już on swoje lata i nie tak łatwo przyswaja nowe informacje. A przez całe życie zajmował się czymś innym, niż to z czym ma teraz problemy.

0

@Mixi jeśli telefon nie widzi tego urządzenia bluetooth (kiedy wyświetlasz listę dostępnych urządzeń) a jednocześnie widzi inne urządzenia bluetooth to znaczy że najpewniej:

  • nie włączyłeś słuchawki poprawnie w trybie pozwalającym ją wykryć (odsyłam do dokumentacji)
  • bluetooth jest w niej uwalony
0

nie prościej iść do serwisu i za parę dych ci zrobią ?

0

@Shalom w tej chwili nie mam żadnego innego urządzenia bluetooth w zasięgu... oczekuję na zamówiony w sklepie nano adapter bluetooth który do mnie dojedzie za kilka godzin sąsiad z naprzeciwka prowadzi sklep komputerowy... a ja mieszkam poza miastem... i w tej chwili nie mam jak się do miasta wybrać jestem chory i muszę leżeć w łóżeczku...
a więc żadnego innego sygnału bluetooth nie mam skąd otrzymać by sprawdzić smartfon co mi związało ręce i dlatego w międzyczasie próbowałem cośkolwiek sensownego uczynić.

jeśli słuchawka nie emituje sygnału w.cz. konkretnie bluetooth to ja nie mam już czym tego sobie sprawdzić ze 20 lat temu z elektroniki w.cz. przeszedłem do programowania
gdyby to był ciągły sygnał w.cz. to prosta pętelka z drucika + dioda LED + 2 kondensatorki 10pF 10nF + rezystorek 1 kOhm bym sobie poradził
sygnał przerywany kodowany nieciągły sporadyczny w dodatku bardzo niewielkiej mocy w.cz. trudniej jest ZOBACZYĆ takimi sposobami zatem tutaj na Forum próbowałem uzyskać jakąś doraźną pomoc.

Za wszystkie konstruktywne podpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję. Mixi

0

@Mixi a nie masz czasem bluetooth w komputerze? o_O Trudno mi uwierzyć że komputer z Win10 nie ma bluetooth...

0

@Shalom nie mam niczego poza modemem HSPA+ i raczej nie miałem powodu do cierpienia z tej racji, iż pracowałem nad pewną technologią 7-siedem lat bez nawet Internetu. sporadycznie od ubiegłego roku korzystałem dotychczas nawet raczej jedynie pobierając nowe narzędzia i jakieś sterowniki do PC. w tej chwili sytuacja radykalnie uległa zmianie po zakończeniu już wszystkich etapów i jakbym mógł chwilę wreszcie odpocząć a może i wymienić całkowicie nie tylko sprzęt ale może i mebelki w gabinecie bo już strasznie od kawy blat biurka jak widać na którymś z obrazków mi się fizycznie nawet i zużył... Mixi

0

może tak po dobie 24 godziny zabawy jakoś to podsumuję...

jak co nie działa to jest to wina producenta ! a jak opis instrukcja chroniona prawem autorskim jest z pierdołami jakie to inne rewelacyje mnie czekają
czyli jak Cyganka w tobołku napaćkane to dla zasady należy ostro nazywać bublem i nawet jako niezgodny produkt bądź usługa zwracać !

mając wybór reklamacja czy niezgodność z zawartą umową należy w terminie skorzystać z ochrony ustawowej !

aby zabawa trwająca dobę z takim bublem miała jakiś pozytywny skutek na przyszłość Polaka nie można było w balona bezkarnie robić !

a teraz konkretnie: na adapterze usb bluetooth 2.0 to cacko neodymowe magnesiki poszło wreszcie a jest prawie druga w nocy !
jakaś godzina jak sobie żabki kumkające słucham w pełnym komforcie !

zasięg w mieszkaniu do 10 metrów to sporo brakuje ! bez EDR adapter bluetooth to chwilami po 2 metrach zaniki sygnału !

potrzebuję mieć ciszę aby nie słuchać w 3 dni wszystkich mszy jakie były z okazji Chrztu 966 bo Matka staruszka ma prawo słyszeć wyraźnie
na pełny full znaczy się !
a ja przez kilka par drzwi cholery dostawałem...

jednocześnie Matka w razie potrzeby bardzo stara dziewczyna prawie 90 lat komunikuje się ze mną w mieszkaniu za pomocą cichacza ze swojego telefonu...
a teraz mógłbym nawet i rozmawiać bez szukania gdziem telefun porzucił...

tak więc NIESTETY telefun jeszcze nie potrafił do wczoraj północy 19 na 20 Kwiecień 2016 poprawnie znaleźć rozgłaszającego się słuchawek bluetooth !

zatem czeka mnie jeszcze ustalenie przyczyny i nawiązanie połączenia słuchawki ze smartfonem
a póki co przynajmniej mam kumkanie żabek zamiast kilku godzin mszy wszelakich z okazji od Świąt Wielkiej Nocy przez rocznicę kolejną Katastrofy po Chrzest 966 !

i każdemu polecam serdecznie kumkające żabki !!! na pełny zycher !!!

0

głośniki miałem wiele lat i słuchawki z kablami niejeden zerwałem zaplątany... o 21ej po apelu matka już idzie spać... a ja bywało że kilka godzin jeszcze po północy ryczały mi te żaby...

Matka niepotrzebnie musiała cierpieć... gdy ja pochłonięty jakimś ważnym momentem programowania bywa, że śniadanie zjadam następnego dnia przed świtem chwilę przed snem...

a te msze to przez kilka par drzwi słychać bardzo dokładnie... mógłbym wreszcie nawet i popełnić jaką zbrodnię tak mnie nieraz i zatrzęsło...

generalnie są momenty jak się co dla siebie robi i akurat idzie jak rzadko kiedy a za ścianą msza na pełny zycher... i tak ze dwadzieścia już lat jak schować się nie ma gdzie w takiej chwili...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1