Podkreślenie aktywnego okna w Windows 10

0

Cześć,
Orientuje się ktoś czy jest możliwość w windows 10 takiego ustawienia, że tylko aktywne okno będzie podświetlone (dodany pasek na dole) albo ten pasek będzie innego koloru niż pozostałych okien, albo chociaż żeby było wyraźniejsze zaznaczenie, że jest aktywne?
Chodzi o to, że jak mam otwarte dwa okna np. przeglądarki to trudno zauważyć które okno jest aktywne (różnica jest niewielka) - chodzi o jakieś wyraźniejsze tego zaznaczenie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

0

Możesz włączyć opcję kolorowania paska tytułowego na kolor ustawiony jako kolor akcentu. Opcja dostępna jest od wersji 10586 (duża listopadowa aktualizacja). Przykład:

f97b58005e.png

W przypadku Firefoksa jednak pasek tytułowy wcale się nie koloruje (bo tak jest zrobiona aplikacja), pojawia się malutka kolorowa ramka wokół aktywnego okna.

Włącza się to w Ustawienia -> Personalizacja -> Kolory -> Pokaż kolor na taskbarze, menu start, centrum akcji...

Jeżeli chcesz mieć tylko kolor paska tytułowego, a taskbar, menu start i tak dalej zostawić czarne, to ustaw wartość ColorPrevalence w HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\DWM na 1 (wymaga restartu eksploratora).

0

W listopadowym buildzie doszły słowa „i na pasku tytułu” w jednej z opcji w oknie z ustawieniami kolorów i opcja ta koloruje aktywne okno.

b1.png

Wygląda to tak:

b2.png

Nic nie trzeba kombinować w rejestrze.

Jeśli zaktualizujesz ze starszego builda to opcję trzeba wyłączyć i włączyć, żeby zaskoczyła. Taki mały bug.

Jeśli chodzi o Firefoksa to nie wiem, u mnie przeglądarka koloruje ;-)
b3.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1