Firefox nie chce się włączyć

0

Zaczęło się od tego, że przeskanowałem system adwcleanerem i po restarcie systemu firefox przestał działać.
Próbowałem go usunąć i zainstalować od nowa, usunąłem wszystkie informacje o profilach itp. Próbowałem uruchomić go przez konsolę, dostać się do wyboru profili, uruchomić w trybie safe mode - i nic. W dalszym ciągu jak leżał tak leży. Zainstalowałem wersję dla deweloperów, ona też nie wstała, ale wersja nightly o dziwo działa.
Proces firefoxa jako taki startuje, tyle że po kilku sekundach przestaje działać.

Ktoś może ma jakiś pomysł jak go uruchomić?

System: Windows 7 wersja 32 bit.

0

Sprawdziłem logi systemowe i okazuje się, że problem dotyczy biblioteki ntdll.dll znajdującej się w C:\Windows\System32. Polecenie sfc /scannow niestety nie pomogło, a podczas weryfikacji tylko tego jednego pliku dostaję komunikat, że system windows nie znalazł naruszeń intergralności.

Treść komunikatu błędu:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: firefox.exe, wersja: 40.0.2.5702, sygnatura czasowa: 0x55cbf192
Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 6.1.7601.18933, sygnatura czasowa: 0x55a69d9f
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x00052e96
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xacc
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d0df701c169b33
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
Identyfikator raportu: 59d7813c-4b63-11e5-a92d-38607785c96a
0

przywracanie systemu do momentu przed skanowaniem.

tak, trzeba było utworzyć "punkt przywracania" zawczasu..

0

Mam kopię systemu, tyle że sprzed trzech lat, utworzoną tuż po instalacji ;) Chyba trzeba będzie się pokusić o kolejną.
Wracając do tematu, to weekend miałem trochę więcej czasu i udało mi się rozwiązać problem przy pomocy ComboFix-a.
Firefox w końcu się uruchomił i trzeba było go jedynie zresetować, aby usunąć dodatki, które ładowały reklamy na stronach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1