Bateria zamiennik Samsung R580

0

Witam, posiadam laptopa Samsung R580-JS04PL gdzie bateria trzyma mi 40 minut (i to żeby osiągnąć taki wynik trzeba nic nie robić :D ) szukam dla niej jakiegoś zamiennika i to nie dlatego że chce zaoszczędzić tylko dlatego że w tym modelu nawet na nowej oryginalnej baterii 4400mAh laptop wytrzymuje 2-2,5h (ten typ tak ma) a zamiennik można znaleźć o pojemności 6600mAh (większej nie znalazłem). Zamierzam zabrać go na studia więc zależy mi możliwe jak największej mobilności. Myślałem żeby się kupić maca ale nowy okazał się zbyt drogi a jak starałem się kupić używanego do 3k to nie potrafiłem się odnaleźć w natłoku ofert oraz sprzecznych informacji (warto/nie warto) a nie chce żałować zakupu. "Zwykłego" laptopa po to żeby miał tylko mocną baterie nie opłaca mi się kupować ponieważ pomimo że ten już mi dużo wysłużył dalej ma mocne podzespoły. Teraz pytanie czy zamienne baterie mają tą pojemność tak jak piszą (6600)? Jak z ich żywotnością w porównaniu do oryginalnych i czy bd można odczuć skok czasowy w używaniu laptopa w porównaniu do baterii 4400? (producenci chwalą się że wydłuża czas o 50%) Jeśli już kupować zamiennik to z jakiej firmy? Najczęściej spotykam Whitenergy cena w porównaniu do tych najtańszych jest wysoka więc może jakościowo dorównują też tym oryginalnym? Czy ktoś używał zamiennika? Jakie są wasze odczucia i opinie?

0

wiesz to jest loteria, zamienniki zwykle mają gorszą jakość, możesz trafić że działa 2 lata, a może 2 miechy, ewentualnie jest opcja regeneracji w podobnej kwocie
możesz tez pokombinować z ustawieniami zasilania w windows być może zyskasz parę minut więcej, lecz z komfortem użytkowania będzie to miało niewiele wspólnego
po części nawet budżetowe lapki pozwalają na energooszczędna pracę, znajomek ma leonovo G510 i cztery godziny mu bateria trzyma, ewentualnie opcja to tablet i klawiatura

0

Witam.
Ja kupiłem na allegro baterię też do laptopa R580 o pojemności 6600 i niestety nie wytrzymuje dłużej niż 2 godziny przy normalnym oglądaniu stron w przeglądarce.
To jest link do aukcji: http://allegro.pl/bateria-aa-pb9nc6b-do-samsung-r519-r530-r540-r580-i4900450724.html

Szczerze nie polecam. Zastanawiam się nad zwrotem baterii. Oryginalna 4400 wytrzymywała mi ponad 3h przy tych samych czynnościach czyli przeglądaniu stron internetowych.

Pozdrawiam

Robert Białyński

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1